BUNDESLIGA: Keln pred Zvezdu osvojio VELIKI bod (VIDEO)

02.12.2017. 20:26
Keln
Keln / Izvor: Reuters

Četrnaesto kolo.

Keln je napravio veliko iznenađenje pred dolazak u Beograd, na megdan Crvenoj zvezdi u poslednjem kolu H grupe Lige Evrope. Jarčevi su odigrali 2:2 na gostovanju Šalkeu i tako podigli samopouzdanje pred meč protiv lidera Superlige Srbije koji će odlučivati o plasmanu u nokaut fazu Lige Evrope. Keln može u šesnaestinu finala Lige Evrope samo ako u četvrtak pobedi na stadionu Rajko Mitić.

PREMIJER LIGA: Grujić zaigrao u PETARDI Liverpula, preokret Čelsija (VIDEO+FOTO)

Supruga golmana Reala odbila ZANIMLJIVU ponudu koju bi svaka druga devojka prihvatila (FOTO)

Šalke je poveo preko reprezentativca Austrije Gvida Burgštalera, ali je početkom drugog poluvremena Keln uzvratio. Francuz Seru Girasi bio je strelac u 51. minutu iz igre, a nešto kasnije i sa penala, kad je ponovo izjednačio i postavio konačan rezultaa. Girasi je prvi put postigao dva gola na jednoj bundesligaškoj utakmici, a dao je nedavno i pobedonosni gol za Keln protiv Arsenala u petom kolu H grupe Lige Evrope, pa je jasno da će od njega pretiti najveća opasnost odbrani Crvene zvezde u četvrtak uveče. Fenjeraš Bundeslige je meč u Gelzenkirhenu okončao meč sa desetoricom, pošto je u 90. minutu zbog druge javne opomene van igre morao Juja Osako. Miloš Jojić je igrao za Keln do 72. minuta.

BOAĆI POSLE REMIJA: Sve je ovo deo Božjeg plana (FOTO)

Keln je osvojio tek treći bod ove sezone, ali i pored iznenađenja koje je napravio u Gelzenkirhenu izvesno je da će sledeće sezone igrati u Cvajti. Šalke je gubitkom dva boda kod kuće protiv budućeg drugoligaša napravio džinovski korak unazad u trci za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

ODLAZAK LEGENDE: Preminuo velikan srpskog tenisa (FOTO)

SA PONOSOM ISTIČE STOMAČIĆ: Ana Ivanović objavila fenomenalnu sliku, lajkovi PLJUŠTE (FOTO)

Bajern je savladao Hanover i zahvaljujući debaklu Lajpciga protiv Hofenhajma stekao šest bodova prednosti na vrhu tabele. Borusija iz Dortmunda je nastavila seriju očajnih rezultata remijem 1:1 na gostovanju Bajeru u Leverkuzenu. Izabranici Petera Bosa su i dalje bez pobede u takmičarskom meču još od 30. septembra i polako se udaljavaju od četvrtog mesta koje vodi u Ligu šampiona.

DELIRIJUM U VELIKOM DERBIJU: Srbin EVROGOLČINOM rešio meč! (VIDEO)