BUNDESLIGA: Lajpcig trojkom čeka Zvezdu, Girasi nastavio teror

Fudbaleri Lajpciga sigurnom igrom i uverljivom pobedom u Darmštadu u okviru osmog kola Bundeslige najavili su duel sa Crvenom zvezdom u Ligi šampiona. Bikovi su ostvarili peti trijumf i sve su bliži čelu tabele.

BLAMAŽA KONJE: Nova bruka Stanojevićevog tima! Donećemo najzdraviju odluku

SA KLUPE UŠAO I DAO GOL: Lazović pogodio protiv šampiona Italije (VIDEO)

TEK MU JE 21. GODINA: Srpski reprezentativac potpisao za petoligaša (FOTO)

Lajpcig je poveo posle samo 42 sekunde Openda je sa ivice peterca poslao loptu u mrežu Darmštata.  Izabranici trenera Marka Rosea duplirali su prednost u 24. minutu kad je Emil Forsberg, sjajno izveo slobodan udarac i poslao je loptu pored zida u dalji ugao za 0:2.

Kempe je u 32. minutu iz penala smanjio na 1:2 i tim rezultatom se otišlo na odmor. Ipak, Lajpcig je u nastavku uspeo da još jednom postigne pogodak, u 72. minutu. Opet je strelac bio Belgijanac Luis Openda.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena zadržali su čelnu poziciju u Bundesligi. Farmaceuti su kao gosti slavili protiv Volfsburga sa 2:1 (1:1) i tako stigli do sedme pobede u osam kola.

Džeremi Frimpong je u 13. minutu pogodio za 0:1 na asistenciju Bonificea. Uspeli su gosti da izjednače u 41. minutu preko Maksensa Lekroe, ali nisu uspeli da izdrže. Frimpong je u 62. minutu bio u ulozi asistenta, a mrežu domćina zatresao je Alesandro Grimaldo.

Štutgart igra fascinatno ove sezone. Švabe su do sedme pobede u prvih osam kola došli na gostovanju kod Union Berlina. Slavili su ubedljivih 3:0. Berlince je otvorio neverovatni Seru Gerasi u 16. muinutu kome je ovo bio 14. pogodak u šampionatu.

U nastavku, mreža Uniona zatresla se još dva puta, i to u samom finišu. U 81. minutu Silas je pogodio za 0:2 da bi sve dileme oko pobednika otklonio Deniz Undav u 88. minutu.