BUNDESLIGA: Lajpcig u derbiju slavio minimalcem, Herta čuva nadu za opstanak

06.05.2023. 18:10
FK Lajpcig
FK Lajpcig / Izvor: Reuters

Odigrano pet mečeva subotnjeg programa 31. kola.

Rasplamsala se borba za pozicije koje vode u Ligu šampiona, kao i za one koje obezbeđuju opstanak u Bundesligi, a ništa još nije rešeno posle mečeva 31. kola. Lajpcig je u gostima ostvario minimalan trijumf protiv Frajburga 1:0, Herta je uspela da savlada Štutgart sa 2:1 i sačuva nade u opstanak, dok je Union porazom od Augzburga 1:0 došao u nezgodnu situaciju u borbi za Ligu šampiona. Važan trijumf sa 3:1 u borbi za opstanak ostvario je Hofenhajm protiv Ajntrahta.

KARLO ANĆELOTI PRED FINALE KUPA: Ništa nije rizično za mene, rekao sam igračima da uživaju

BIĆEMO JAKI: Klop ne očajava posle loše sezone

KRAJ SEZONE ZA KAPITENA: Totenhem se oglasio povodom povrede Ljorisa!

Frajburg je u derbiju kola dočekao Lajpcig, a gosti su uspeli da ostvare minimalan trijumf. Bio je Lajpcig bolji rival, a odlučujući trenutak se dogodio u 73. minutu kada je pogodio Kevin Kampl. Bitnu pobedu u borbi za opstanak ostvarila je Herta protiv Štutgarta. Kempf je doveo Heru u uvođstvo u 29. minutu, Žirasi je izjednačio u 38, da bi u sudijskoj nadokandi Niderlehenr ponovo doveo Heru u vođstvo i kako se ispostavilo postavio konačan rezultat.

Union Berlin je ugrozioi šnse za plasman u Ligu šampiona pošto je poražen sa 1:0 na gostovanju Augzburgu, a jedini gol je postigao Beljo u 53. minutu. Važan trijumf oastvario je i Hofenhajm protiv Ajntrahta. Već u 8. minutu je Baumgartner doveo Hofenhajm u vođstvo, da bi na 2:0 povisio Kramarić u 41. minutu. Bebu je u trećem minutu sudijske nadokande prvog poluvremena povisio na 3:0 i praktično rešio pitanje pobednika, a utešni gol za Ajntraht je postigao Gece u 54. minutu.