BUNDESLIGA: Milioneri aktivirali petardu već u prvom kolu, Fortuna iznenadila Verder (FOTO)

17.08.2019. 20:46
FK Borusija Dortmund
FK Borusija Dortmund / Izvor: Reuters

Sutra se kompletiralo prvo kolo.

Borusija iz Dortmunda preko leta je sklopila odličan tim, a to su Milioneri pokazali u prvom kolu novog prvenstva Nemačke pošto su Augsburgu ''spakovali'' pet komada i slavili sa 5:1. Početak je bio neočekivan pošto su gosti poveli već u 1. minutu golom Niderlehnera, ali je samo dva minuta kasnije izjednačio Alkaser i nerešeno je bilo i na poluvremenu. Usledio je uragan Borusije koja je za osam minuta rešila pitanje pobednika pošto su Sančo u 51, Rojs u 57. i ponovo Alkaser u 59. minutu izbušili mrežu Augsburga. Tačku je stavio Brant u 82. minutu.

AJAKS DOMINIRA HOLANDIJOM: Tadić KAPITENSKI, nastavio da REŠETA (VIDEO)

REAL SUROV NA STARTU PRIMERE: Evo kako je prošao Jovićev DEBI na Balaidosu (VIDEO+FOTO)

NOVA SELIDBA: Reprezentativac Srbije PROMENIO sredinu! Ovo je njegov NOVI klub!

Fortuna je uspela da iznenadi Verder u Bremenu i slavi sa 3:1. Henings je doveo Fortunu u vođstvo u 36. minutu i 1:0 je bio rezultat na poluvremenu. Tek što je počelo drugo poluvreme izjednačio je Egeštajn u 47. minutu, da bi Karaman i Ajhan u 52. i 64. minutu doneli gostima slavlje.

Zanimljivo je bilo u Leverkuzenu gde je Bajer savladao novajliju u elitnom rangu Padeborn sa 3:2. Bejli je doveo domaćina u vođstvo u 10. minut, ali je izjednačio pet minuta kasnije Mihel. Već u 19. minutu je Bajern ponovo vodio zahvaljujući Havercu, a šest minuta kasnije ponovo je rezultat bio izjednačen pošto je mrežu domaćih pogodio Mamba. Bajer je i treći put na meču poveo u 69. minutu preko Folanda, a gosti nisu uspeli i treći put da ditgnu do izjednačenja do kraja.