BRAVO ĐORĐE: Petrović uveo Čelsi u polufinale Kupa (VIDEO)

20.12.2023. 00:13
Đorđe Petrović
Đorđe Petrović / Izvor: Reuters

Odbranio je odlučujući penal.

Fudbaleri Čelsija eliminisali su Njukasl posle izvođenja jedanaesteraca u četvrtfinalu Liga kupa.

URAVA NIJE RAVNOPRAVAN PROTIVNIK: Mančester siti u finalu Svetskog klupskog prvenstvaFK Mančester siti

(SASTAVI) BAHAR SPREMIO OFANZIVU: Ovo bi trebalo da bude tim Zvezde u derbijuBarak Bahar, FK Crvena zvezda

(SASTAVI) BAHAR SPREMIO OFANZIVU: Ovo bi trebalo da bude tim Zvezde u derbiju

(SASTAV) DULJAJ SPREMIO ZAMKU ZA BAHARA: Ovo je Partizanovih 11 za okršaj sa Zvezdom Igor Duljaj

Na dve pobede od trofeja poslao ih je srpski golman Đorđe Petrović, koji je u dramatičnoj penal seriji sa Njukaslom odbranio udarac Meta Ričija i tako overio put tim iz Londona plasman u polufinale.

U regularnom toku je bilo 1:1. Njukasl je vodio pogotkom Kaluma Vilsona u 16. minutu, a izjednačio je Mihail Mudrik, koji ušao je u 78. minutu umesto Rahima Sterlinga. On je iskoristio veliku grešku kapitena gostiju Kjerana Tripijea u drugom minutu nadoknade i uveo je meč u penale.

Penali su rešili i pobednika na "Gudison parku" u meču između Evertona i Fulama. Takođe je bilo 1:1 (0:1) u regularnom toku, a posle izvođenja jedanaesterca salvio je Fulam sa 8:7.