ĐORĐE NE DA PLAVCE: Čelsi vodio 3:0, na kraju Srbin jedva spasao pobedu

30.12.2023. 15:52
Đorđe Petrović
Đorđe Petrović / Izvor: Reuters

Malo ko je očekivao da će se stvari zakomplikovati pri kraju.

Fudbaleri Čelsija savladali su Luton 3:2 kao gosti u meču 20. kola Premijer lige. Malo je nedostajalo da dođe to potpunog preokreta.

SD SAZNAJE: Partizan vraća Stevana JovetićaJovetić

SD SAZNAJE: Partizan vraća Stevana Jovetića

SMATRAJU DA JE NAJTALENTOVANIJI DESNI BEK: Može li Zvezda da ODBIJE jedan od najboljih klubova na svetu, ako pošalju ponuduKosta Nedeljković

IZJAVLJIVAO DA VOLI ZVEZDU: Talentovani fudbaler prelazi među crno-bele! Biće to rekordni transferVasilije Adžić

Čelsi je poveo u 12. minutu. Prvo je blokiran pokušaj Nikolasa Džeksona, onda je pogrešio defanzivac Lutona Isa Kabore što je iskoristio Kol Palmer i preciznim udarcem matirao golmana Tomasa Kaminskog – 0:1.

U 37. minutu već je bilo 0:2. Bivši fudbaler Mančester sitija je posle vodećeg pogotka upisao asistenciju. Dodao je loptu Noniju Maduekeju, usledio je topovski udarac u desne rašlje, golman Lutona nije mogao ništa.

Drugi Palmerov gol bio je ujedno i najlepši momenat na utakmici. Odlično ga je proigrao Džekson, a 21-godišnji momak iz Mančestera je hladnokrvno prihvatio loptu i kao na male goliće poigrao se sa odbranom Lutona pre nego što im je zatresao mrežu – 0:3.

Najveća pretnja Čelsiju bio je bivši igrač ovog kluba i nekadašnji engleski reprezentativac Ros Barkli. Na kraju je to i potvrdio golom u 80. minutu.

Ali to nije bio kraj drame. Fudbaleri u naradžastim dresovima napadali su u talasima, Đorđe Petrović je nekoliko puta odlično intervenisao, ali nije mogao ništa u 86. minutu kada je Elija Adebajo smanjio na 2:3.