ČEMPIONŠIP: Drama u poslednjem kolu! Gruja IDE u Premijer ligu, Mitar MORA u plej-of! (VIDEO+FOTO)

06.05.2018. 15:30
Marko Grujić
Marko Grujić / Izvor: Profimedia

Bilo je i iznenađenja.

Fudbaleri Fulama nisu izgubili na prethodne 23 utakmice zaredom. A onda su izabranici Slaviše Jokanovića poklekli kada je bilo najpotrebnije i na gostovanju Birmingemu poraženi sa 3:1, što ih je koštalo direktnog ulaska u Premijer ligu.

OD OVE CIFRE BOLI GLAVA: Evo koliko Fulam mora da plati Njukaslu da bi Mitar bio njihov igrač (FOTO)

ŠTA JE SAD OVO? Mateja Kežman se OGLASIO oko transfera Sergeja u Mančester (FOTO)

Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović / Izvor: Reuters

ĐORĐE JOVANOVIĆ OPČINJEN SAŠOM ILIĆEM: Kakve mi je samo dve lopte gurnuo (VIDEO)

Već do poluvremena srušeni su snovi gostiju o osvajanju drugog mesta, pošto su Jutkevič u 15. i Din u 43. minutu doneli Birmingemu nedostižnih 2:0. Nadu Fulamu vratio je Kerni u 84. minutu, da bi samo pet minuta kasnije domaćin postigao i treći gol preko Adamsa, što se ispostavilo definitivnom odlasku Jokanovićeve čete u doigravanje.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović odigrao je svih 90 minuta za tim sa Krejven Kotidža, koji je trku u Čempionšipu završio na trećem mestu, pa će se u polufinalu baraža (11. i 14. maja), za popunu engleske elite sastati sa Derbijem. U prvoj utakmici baraža Fulam će gostovati Ovnovima, koji su kod kuće savladali Barnsli (4:1) i takmičenje završili na šestoj poziciji, pošto je Midlzbro u sedmom minutu nadoknade vremena izjednačio u Ipsviču. Drugi polufinalni par čine Midlzbro - Aston Vila (12. maja, revanš 15. maja na Vila parku).

Finale baraža je na programu 26. maja, nekoliko sati pred finale Lige šampiona, istog dana saznaće se poslednji putnik u Premijer ligu, kao i novi šampion Evrope (Liverpul) ili stari (ako Real odbrani titulu).

Vulverhempton i Kardif direktno su ušli u Premijer ligu, a zbog poraza Fulama u Birmingemu, Velšanima nije ni bila potrebna pobeda nad Ridingom, pa je meč završen najnepopularnijim rezultatom.

U Ligu 1, osim davno otpisanog Sanderlenda, ispali su Barnsli i Barton. Bolton je preokrenuo meč, u poslednjim sekundama trijumfovao i izbegao seobu u niži rang. Novi članovi Čempionšipa su povratnici Vigan i Blekburn, odnosno, Stouk koji sigurno napušta Premijer ligu.

Senzaciju je priredio otpisani Sanderlend, koji je ubedljivo trijumfovao protiv Vulvsa, koji su odavno izborili ulazak u Premijer ligu.