ŠAMPION SRBIJE PREŽIVEO DRAMU: Crvena zvezda je u grupnoj fazi Lige Evrope!

01.10.2020. 17:19 21:11
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Reuters
Crveno-beli obezbedili još 6 utakmica na evro sceni.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Ararat u Nikoziji rezultatom 2:1 (0:1) u utakmici plej-ofa Lige Evrope i tako se plasirali u grupnu fazu drugog po jačini klupskog takmičenja na Starom kontinetnu. Strelci za šampiona Srbije bili su Aleksandar Katai u poslednjem minutu prvog poluvremena i Dijego Falćineli u 60 minutu. Jedini pogodak za predstavnika Jermenije bio je Lima u 72. minut.

Kako da uštediš za iPhone 11 Pro?

FALĆINELI PROMAŠIO, JERMENI KAZNILI: Vidite kako je Zvezda primila gol iz kontre i zakomplikovala meč (VIDEO)

IDE KATAI, DALJE KATAI - PA OVO JE MAGIJA: Vidite Zvezdin gol - u padu! Komentator NE VERUJE OČIMA (VIDEO)

Utakmica je počela prilično oprezno sa obe strane, uvodnih 10-tak minuta se praktično igralo na sredini terena. Kako je vreme odmicalo tako su crveno-beli uspostavljali sve veći inicijativu, ali bunker Ararata je bilo teško probiti. Udarci sa distance su bili prilično neprecizni, a sve što je išlo u okvir branio je Stefan Čupić. Taman kada su se Jermeni ponadali da će se na odmor otići bez golova usledila je magija Kataija. "Magiko" je u poslednjem minutu prvog dela igre sjajnim prodorom prevario nekoliko igrača i uz dosta sreće savladao Srbina na golu protivničke ekipe.

Sjajno je Zvezda započela drugo poluvreme. Ohrabreni vođstvom, izabranici Dejana Stankovića su nastavli sa dominacijom na terenu, nagrada za sve stigla je u 60. minutu. Mirko Ivanić je centrirao sa desne strane, a Falćineli je sjajno reagovao i glavom duplirao prednost šampiona Srbije. Kada su svi mislili da je srpski predstavnik "zatvorio" utakmicu usledila je drama. Igrao se 72. minut, Lima je savladao Borjana i uveo meč u neizvesnu završnicu. Imali su formalni domaćini nekoliko šansi, ali odbrana ekipe iz Ljutice Bogdana je rešavala svaku situaciju.

Veliki uspeh za najtrofejniji klub sa ovih prostora, četvrta uzastopna godina sa igranjem u grupnoj fazi evropskih takmičenja.

Kako je tekao meč, iz minuta u minut, možete pročitati u nastavku teksta.

KRAJ UTAKMICE!
Ararat - Crvena zvezda 1:2!

93. minut
Pokušao je Ivanić, daleko od gola Čupića.

90. minut
Igraće se još 4 minuta.

86. minut
Crveno-beli su smirli igru, ali ništa još nije gotovo.

81. minut
Gobeljić menja Bena. Totalna defanziva crveno-belih.

78. minut
Velika prilika za Ararat. Otubanjov udarac blokira Pankov.

77. minut
Stanković vrši još jednu promenu. Gavrić je na terenu umesto Kataija.
75. minut
Odličan šut Kataija, ali srpski golman je najbolji pojedinac šampiona Jermenije.
72. minut
GOOOL! Ararat smanjuje prednost. Strelac je Lima.
71. minut
Velika prilika za Falćinelija, ali Cupić zaustavlja udarac Italijana.
65. minut
Njegoš Petrović menja Kangu.

65. minut
Alemao napušta teren, njega menja Otubanjo

60. minut
GOOOL! Dijego Falćineli! Italijan je sjajno reagovao na centaršut Ivanića.

55. minut
Žuti karton za Ivanića. Fudbaleri crveno-belih moraju biti oprezniji.

54. minut
Nakon prekida, glavom je pokušao Humanes. Njegov udarac završava preko gola Borjana.

52. minut
Sjajan pokušaj Kataija, ali mora se priznati, odlična odbrana Čupića.

49. minut
Žuti karton zbog prigovora dobija Dejan Stanković.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA
Ararat - Crvena zvezda 0:1!

47. minut
Žuti karton za Falćinelija.

45. minut
GOOOL! Kakav solo prodor Kataija. Magiko je nanizao nekoliko igrača i uz dosta sreće prilikom udarca savladao Čupića.

44. minut
Prvi udarac Kange. Gabonac je pokušao sa distance, ali prilično neprecizno.

40. minut
Šutirao je Katai iz mrtvog ugla, ali prilično dobro, Čupić brani.

33. minut
Kakva prilika za Kataija. Međutim, njegov udarac za nekoliko metara završava preko gola.

29. minut
Žuti karton za Rodića.

25. minut
Fantastična šansa za Ivanića, Čupić odlično interveniše.

24. minut
Ivanićev pokušaj glavom završava visoko preko gola.
18. minut
Velika prilika za Ararat, ali u odlučujućem momentu se zbunio Alemao.

14. minut
Probao je i Ivanić. Njegov šut završava pored desne stative Ararata.

13. minut
Neprecizan udarac Rodića sa ivici kaznenog prostora.

10. minut
Solidan pokušaj Falćinelija glavom, pravo u Čupića.

8. minut
Prvi pokušaj na utakmici. Lima je šutirao, lopta odlazi pored leve stative Borjana.