DVA PENALA I TRI GOLA PRESUDILA ČUKI: Zvezda sigurna na domaćem terenu!

24.02.2024. 16:49
Šerif Endiaj
Šerif Endiaj / Izvor: MN Press

Derbi kola Superlige Srbije...

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički u derbiju 22. kola Superlige Srbije, rezultatom 3:0.

Odmah penal za Zvezdu - VAR gledao situaciju, sudija pokazao na BELU TAČKU (VIDEO)penal

DULJAJ NAKON POBEDE U SURDULICI PROGOVORIO I O SEVERINI: Evo šta mu se nije dopaloIgor Duljaj, Ksander Severina

Sudija: Marko Ivković (Lajkovac)

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Glazer – Mimović (od 62. Nikolić), Spajić, Dragović – Rodić, Kanga (od 83. Šljivić), Hvan, Bukari – Ivanić (od 62. Mijailović), Olajinka (od 62. Lučić) – Endijaje (od 76. Kraso).

ČUKARIČKI (4-2-3-1): Filipović – Stevanović (od 70. Rogan), Vranješ, Jovanović, Tošić (od 78. Stanković) – Sisoko (od 76. Milojević), Docić – Ivanović, Miladinović, Nikčević (od 46. Cvetković) – Adžić (od 70. Ergelaš).

Igrao se šesti minut meča, Ivanić je započeo akciju, nastavio Olajinka koji je sa leve strane kaznenog prostora prebacio loptu ka Spajiću na desnoj.

Zvezdin štoper je zahvatio loptu glavom, šutirao preko gola, ali tom prilikom je došlo do sudara glavama njega i Tošića i u toj situaciji je Spajić lošije prošao. Dok mu se ukazivala pomoć, sudija Ivković je dobio poziv iz VAR sobe da proveri tu situaciju i posle pregledanog snimka odlučlio je da dosudi penal za Zvezdu.

Precizno ga je izveo Gelor Kanga, poslao je loptu u donji desni ugao - 1:0 za Zvezdu.

Malo je nedostajalo da u 26. minutu Endiaje duplira prednost Zvezde posle Rodićevog centaršuta sa leve strane, ali Zvezdin napadač nije uspeo da na ivici peterca dobro zahvati tu loptu, pa je golman Filipović uspeo da sačuva mrežu.

Još bolju priliku propustio je Bukari, nepuna dva minuta kasnije. Ivanić ga je odlično pronašao na desnoj strani šesnaesterca gostiju, Bukari je iz prve šutirao, ali je loptu poslao preko gola.

Nastavila je Zvezda sa napadima, a Bukari je i u 31. minutu imao odličnu priliku iskosa sa desne strane, ali opet nije bio precizan.

Prva pretnja pred golom Zvezde tek u 35. minutu meča, kada je Vranješ poslao dugu loptu za Adžića na ivicu kaznenog prostora, on je prihvatio loptu na grudi i šutira, ali je uspeo da iznudi samo korner.

Samo minut kasnije, Zvezda je povela sa 2:0. Tek što su gosti pokušali malo da se otvore, Zvezda je to uspela munjevito da kazni. Hvang je lepo pronašao Endiaja u kaznenom prostoru, Zvezdin napadač je izbegao ofsajd-zamku, obišao golmana Filipovića i iskosa sa desne strane pogodio suprotni ugao.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, u kom je Čukarički pokazao nešto više ćivosti, ambicije, žeje, ali sve to je bilo daleko od ozbiljnog evropskog nivoa, pa i onog na kom smo ''brđane'' jesenas gledali u Ligi konferencija.

Uspeli su gosti u par navrata da ''zagreju dlanove'' uglavnom besposlenig Omrija Glazera, ali ništa više od toga, a Zvezda je do ubedljivije pobede stigla u 76. minutu, kada je Vranješ oborio Endiaja u svom kaznenom prostoru i skrivio penal.

Ovoga puta je Osman Bukari bio precizan sa bele tačke, za konačnih 3:0.

Dodajmo još da je za Zvezdu večeras debitovao mladi Mimović na poziciji desnog beka i sasvim solidno je obavio svoj posao u uloi bonus-igrača.