DA LI JE TEJLOR NAŠKODIO ZVEZDI? Ove tri sporne odluke su direktno uticale na krajnji ishod (VIDEO)

24.08.2022. 15:31
Gospodin Tejlor
Gospodin Tejlor / Izvor: Foto: Arena sport printscreen/MN Press

Engleski arbitar je imao prilično čudan kriterijum.

FK Crvena zvezda ne ide u Ligu šampiona ove sezone, tamo će se naći Makabi iz Haife. Gosti iz Izraela su izvukli 2:2 na stadionu "Rajko Mitić" i taj rezultat im je bio dovoljan za prolaz nakon pobede 3:2 u prvoj utakmici.

PAVKOV NIJE JEDINI: Zvezdu napušta još jedan veliki ljubimac Delija?

SO NA RANU ZVEZDI: Kako je samo zaplesao - Natho u sevdahu sa Hazizom, srećan zbog ulaska Makabija u Ligu šampiona (VIDEO)

NEKOLIKO RAZLOGA ZA LJUBAV: Navijači Makabija poželeli sreću Partizanovim igračima na aerodromu (FOTO)

Sudija Entoni Tejlor nije imao baš uravnotežen kriterijum na datom meču, primetno je bilo da neke situacije rešava na jedan, neke na sasvim drugi način.

Entoni Tejlor
Entoni Tejlor / Izvor: MN Press

U principu nije odavao utisak tokom susreta da "navlači" na neku stranu, mada u tri slučaja je mogao da bude manje naklonjen gostima i verovatno bi utakmica otišla u drugom smeru:

1. Prvi gol Makabija pao nakon isteka nadoknade vremena od 2 minuta, odnosno tokom petog minuta nadoknade. Istina, sudija je proveravao VAR neko vreme i tako "potrošio" sekunde, ali logično je bilo da svira kraj poluvremena odmah nakon što je penal izveden i nakon što ga je Borjan odbranio;

2. U drugom minutu nadoknade poluvremena Pjero je gurnuo rukama Srnića i vezista Zvezde je zbog toga izgubio ravnotežu i zato nenamerno igrao rukom. Mogao je da pokaže i na faul za Zvezdu, a svakako je mogao da uzme u obzir činjenicu da je igranje rukom bilo posledica surovog duela i da nikakve namere nije bilo;

3. U 55. minutu Makabijevog igrača pogađa lopta u ruku posle centaršuta Bukarija. Možda ne bi bilo za jedanaesterac pod određenim kriterijumima, ali na meču u kom je već suprotnoj strani dosuđen penal za isti čin, Tejlor definitivno ne bi pogrešio da je pokazao na 'kreč'.

Suma sumarum, Crvena zvezda može da krivi "samu sebe", to jest neke pogrešne zamisli u igri, kao i nedostatak sreće za ispadanje od Makabija, takođe Izraelci su odigrali odlično u drugom poluvremenu, ali pitanje kako bi se sve razvijalo da engleski sudija nije pokazao nekonstantnost u svojim odlukama.

Najnovije vesti o FK Crvena zvezda možete naći OVDE.