BEZ PROBLEMA U SUBOTICI ZA CRVENO-BELE: Nova pobeda Zvezde (VIDEO)

05.04.2023. 19:32 17:13
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Rutinski trijumf.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Spartak u Subotici (4:1) u okviru 29. kola Mozzart bet Superlige.

NEMOGUĆI USLOVI ZA IGRU: Odložen još jedan meč Superlige Srbije?

TUGA: Napustio nas je legendarni Bobo

Čeferin reizabran za predsednika UEFA

Tim Miloša Milojevića je već u sedmom minutu došao do vođstva. Umakao je Bukari odbrani domaćih, predriblao istrčalog Dubljevića i pogodio praznu mrežu.

Samo minut kasnije poravnanje! Šimura je bio najviši u skoku posle kornera Srećkovića i prevario Borjana.

Crveno-beli su potom preuzeli inicijativu, a do novog vođstva su stigli sredinom prvog dela igre. Strelac gola za domaće, Šimura je udario kopačkom u glavu Erakovića i glavni arbitar Danilo Nikolić je pokazao na penal. Katai je pogodio, ali se jedanaesterac ponovio zbog preranog ulaska Bukarija u kazneni prostor.

Zvezdin ofanzivac je i iz drugog pokušaja bio precizan.

Gosti su nastavili sa inicijativom, a sledeći je zapretio Rakonjac. No, Dubljanić se istakao dobrom odbranom.

MOZZART BET SUPERLIGA, 29. KOLO

Spartak - Crvena zvezda 1:4 (1:2)

Strelci: Šimura 8 - Bukari 7, Katai 23pen, 83, Kangva 55

Stadion: Gradski

Sudija: Danilo Nikolić

SPARTAK (4-3-3): Dubljanić – Dunđerski, Ostojić, Bogićević, Vitorović – Ado (od 71. Đurasović), Todorovski (od 62. Bureković), Tošeski (od 62. Tumbasević) – Šimura, Hristić (od 80. Abraham), Srećković.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Vigo, Eraković, Dragović (od 65. Leković), Rodić (od 73. L. Nikolić) – Mijailović, Kangva – Bukari (od 83. Mituljikić), Prucev (od 65. Ivanić), Katai – Rakonjac (od 73. Mitrović).

Zvezda je prednost uvećala u 55. minutu, a to je bilo delo Kingsa Kangve. Primio je loptu veznjak na tridesetak metara od gola protivnika i snažno šutirao, poslavši je pod prečku domaćina.

Samo minut kasnije gosti su mogli do novog gola, ali Bukari nije uspeo da savladala Dubljanića u situaciji jedan na jedan.

Do kraja meča je Katai postigao još jedan gol. Ofanzivni vezista je iz slobodnog udarca pogodio u 83. minutu.

Zvezda je ovom pobedom otišla na plus 21 u odnosu na prvog pratioca, drugoplasirani TSC, uz meč više.