ČUDO NEVIĐENO: El Klasiko ovo ne pamti 17 godina!

18.12.2019. 21:54
Leo Mesi
Leo Mesi / Izvor: Profimedia

Zaostali meč desetog kola Primere.

Fudbaleri Barselone i Real Madrida remizirali su bez golova u zaostalom derbi meču desetog kola Primere. Utakmica je bila jako tvrda za standarde "El Klasika", a dva španska velikana nisu odigrali 0:0 u prvenstvu još od 23. novembra 2002. godine!

Najbolje šanse viđene su u prvom poluvremenu kada su se istakli Serhio Ramos i Džerar Pike kada su sjajnim intrvencijama spašavali svoju mrežu.

Odlučujući momenat u drugom delu viđen je u 72. minutu kada je poništen gol Gereta Bejla zbog ofsajd položaja u kome se našao levi bek Mendi koji mu je centrirao sa levog boka.

KRAJ USPEŠNE ERE: Vladan Milojević NAPUSTIO Zvezdu!

PAKAO ČEKA CRNO-BELE: Ovo su svi rivali Partizana u TOP 16 fazi Evrokupa!

CELA SRBIJA JE OVO ČEKALA: Jokić ODLUČIO! Evo da li će igrati za Orlove u kvalifikacijama za OI!

Srpski napadač Luka Jović ceo meč je presedo na klupi, a od prvog minuta u špicu napada Zinedin Zidan je odlučio da igra Karim Benzema.

Meč je protekao u blagoj terenskoj inicijativi "Blaugrane". Katalonci su imali nešto veći posed lopte, ali su Madriđani imali duplo više udaraca i van i u okvir gola.

Na kraju su golmani, Ter Štegen i Kurtoa, ostali nesavladani, a oba tima su osvojila po bod i ostali na deobi čela Primere sa po 36 osvojenih poena nakon 17 odigranih kola. Oba kluba takmičenje u španskom šampionatu nastavljaju za vikend mečevima 18. kola. Barsa u subotu dočekuje Alaves, dok je Real domaćin Atletiku iz Bilbaoa u nedelju uveče.