13°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

USPON FORME PRED PAUZU: Zvezda dominirala na Banovom brdu, ali primila gol u završnici (VIDEO)

29.08.2021. 18:21 21:01
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Rutinski trijumf uz veliku grešku Degeneka.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički na Banovom brdu u 7. kolu Superlige Srbije rezultatom 2:1 (1:0).

KAD MERIDIAN ČASTI – SVI DOBIJAJU! Odigraj 10 nedobitnih tiketa i BONUS je tvoj!

NIJE DAO GOL, NI ASISTIRAO: Ali o Tadićevim potezima BRUJI cela Holandija! Ajaks DEMOLIRAO Vitese (VIDEO)

TEŠKA SITUACIJA ZA BUGARE: Ludogorec OSLABLJEN pred mečeve sa Zvezdom!

Beogradski derbi odigran je po prilično lošem terenu koji je sprečio da gledamo meč kakav smo očekivali. Ipak, obe ekipe su dale sve od sebe, bilo je veoma borbeno, popularni Brđani su pokazali zube, ali akutelni šampion je pokazao da se nalazi u odličnom ritmu.

Mogli su crveno-beli da stignu do vođstva već u 14. minutu, međutim, volej Degeneka sa ivice šesnaesterca odlično je zaustavio golman Mićović. Nastavio je klub iz Ljutice Bogdana da napada, novu veliku priliku propustio je u 20. minutu. Pavkov je lepo spustio grudima loptu Ivaniću, nekadašnji fudbaler Vojvodine i Bate Borisova lobuje mladog čuvara mreže, ali Šapić interveniše sa gol linije. Konačno je odbrana Čukaričkog kapitulirala u 40. minut. Kanga je centrirao sa desne strane, a pomenuti Pavkov nebeskim skokom trese mrežu za 1:0 i donosi prednost svom timu pred drugo poluvreme.

Pomalo uspavano krenuli su igrači oba tima u nastavku susreta. Nije bilo prevelikih uzbuđenja sve do 57. minuta kada je Katai duplirao prednost gostiju. Magikov solo prodor i prvi pokušaj je odbranio Mićović, ali je zvezdina "desetka iz popravnog duplirao prednost crveno-belih.

Puleni Dejana Stankovića držali su stvari pod kontrolom sve do 89. minuta. Degenek je napravio veliku grešku koju je rutinski kaznio Jovanović za konačnih 2:1.

Crvena zvezda je evidentno u usponu forme pred reprezentativnu pauzu i na odmor ide sa 16 bodova iz šest mečeva. Čukarički je sakupio 10.

KRAJ UTAKMICE!
Čukarički - Crvena zvezda 1:2.

89. minut
GOOOOL! Veliku grešku Degenaka kaznio je Jovanović - 1:2.
87. minut
Crvena zvezda iskusno privodu utakmicu kraju. Šampion Srbije je umrtvio tempo i čeka poslednji sudijski zvižduk.

86. minut
Nikolić i Dioni menjaju Kangu i Pavkova.
81. minut
Srnić i Stanić menjaju Rodića i Kataija.
73. minut
Ivanić ustupa svoje mesto na terenu Krstičiću.

67. minut
Trostruka promena kod domaćih. Drezgić, Rogan i Ergelaš menjaju Lukića, Tanasijevića i Radojičića.

61. minut
Ivanić je bio neprecizan iz situacije "1 na 1", a onda je probao i Kanga. Gabonac je bio veoma neprecizan.

57. minut
GOOOOOL! Kataijev solo prodor i prvi pokušaj je odbranio Mićović, ali Magiko je iz popravnog duplirao prednost crveno-belih. Čukarički - Crvena zvezda 0:2.

54. minut
Jovanović je sa 15-tak metara šutirao pravo u Borjana.

53. minut
Prilično spor početak nastavka obe ekipe.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

Promena u redovima Čukaričkog.
Savić menja Čolovića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Čukarički - Crvena zvezda 0:1.

40. minut
GOOOOOL! Pavkov je strelac! Kanga je centrirao sa desne strane, a visoki napadač odlično skače i trene mrežu Čuke.
37. minut
Dobar udarac Kataija sa distance - Mićović rutinski zaustavlja pokušaj "desetke" Crvene zvezde.

30. minut
Ben je bio u izglednoj situaciji, ali Šapić ponovo na visini zadatka. Odlično uklizavanje štopera Brđana.
20. minut
Pavkov je grudima spustio Ivaniću koji lobuje Mićovića. Na nesreću crveno-belih, sa gol linije izbacuje Šapić.

16. minut
Bio je blizu pogotka Katai. Mađiko je zapretio sa desne strane kaznenog prostora - lopta odlazi pored desne stative.

14. minut
Odlična prilika za Zvezdu! Degenek je probao iz voleja sa ivice šesnaesterca. Međutim, odlično je intervenisao Mićović. Prelep šut, još lepša parada.

12. minut
Prva konkretnija akcija na susretu. Čolović je sa 10-tak metara pucao pravo u golmana gostiju.