22.02.2024. 20:40
Takuro Kaneko
Takuro Kaneko / Izvor: Reuters

Mečevi šesnaestine finala najslabijeg evropskog takmičenja.

Odigrana su tri revanš meča šesnaestine finala Lige konferencija. Dalje su prošli Servet i Dinamo Zagreb, kao i Ajaks koji je posle produžetka tek overio plasman među 16 najboljih.

LUISOVA MAJKA POTVRDILA: Fudbaler Arsenala iz Londona prihvatio da igra za SrbijuFK Arsenal

Evo kako je Nejmar pomogao Daniju Alvešu da dobije manju kaznu za silovanjeNejmar i Dani Alveš

Evo kako je Nejmar pomogao Daniju Alvešu da dobije manju kaznu za silovanje

Peskara se oprostila od ZemanaZdenek Zeman

Peskara se oprostila od Zemana

Fudbaleri Dinama iz Zagreba su napravili iznenađenje jer su sačuvali prednost iz prvog meča kada su slavili u Betisu sa 1:0.

Na svom terenu su uspeli da remiziraju iako je tim iz Sevilje već na Sedrika Bakambua u 38. minutu anulirao prednost.

Slavlje Hrvatima je doneo Takuro Kaneko u 59. minutu i tako su overili plasman u osminu finala.

Servet je u gostima slavio protiv Ludogoreca sa 1:0. To je bio jedini gol u oba meča, a strelac je bio Timote Kognat u 6. minutu.

Dalje je prošao i Ajaks. Oni su protiv Bodo Glimta slavilu gostima sa 2:1, ali tek posle produžetka. U regularnom toku je bilo 1:1. Prvi meč u Amsterdamu je završen bez pobednika (2:2).

Ajaks je poveo preko Stiven Berhujsa u 34. minutu, a Norvežani su poravnali preko Patrika Berga u 83. i ušlo se u produžetke. Tamo je gol odluke postigao Kenet Tejlor u 114. minutu.

Inače u 48. je isključen Hrvat Josip Šuatalo iu Ajaksa, ali u 66. je napolje zbog dva žuta kartona morao i Danac Albert Gronbek. Tako da su domaći do poravnanja došli kada je bilo 10:10 na terenu, ali nisu uspeli da izdrže ni do penala.

Berg je imao priliku da durgim golom na meču poravna skor, ali je u 119. minutu pogodio "samo" prečku i tada je bilo jasno da Holanđani idu dalje.