DRAMA NA VEMBLIJU: Teri pobedio Lamparda, ekipa iz Birmingema je u Premijer ligi! (VIDEO)

27.05.2019. 17:54
FK Aston Vila
FK Aston Vila / Izvor: FOTO: Tanjug/ AP Photo/Scott Wilson

Bilo je neizvesno do samog kraja.

Fudbaleri Aston Vile savladali su Derbi Kaunti rezultatom 2:1 u finalu plej-ofa Čempionšipa i izborili su plasman u Premijer ligu. Ekipa čiji je pomoćni trener legendarni Džon Teri je pobedila četu Frenka Lamparda i sa prepunog Vemblija se lansirala u najjači rang takmičenja u Engleskoj. Aston Vila je tako trijumfovala u najskupljoj utakmici na svetu i inkasiraće minimum 190 miliona evra, a ukoliko se zadrži u Premijer ligi i mnogo više.

KOLAROV SE VRAĆA U SRBIJU: Kapiten Orlova doneo odluku! Zvezda ili Partizan, sad je sve JASNO

NEKO JE SMESTIO ZVEZDI: Aleks Galvez NAPREČAC odustao od dolaska na Marakanu

VALIENTE NA IZLAZNIM VRATIMA HUSMKE: Savo je već našao NOVOG štopera (FOTO)

Pobedu ekipi iz birmingema doneli su Anvar El-Gazi i Džon MekDžin, a počasni pogodak za Derbi je postigao Martin Vaghorn.

Aston vila je do prednosti došla u 44. minutu kada je El-Gazi odlično reagovao glavom na centaršut Elmohamadija i savladao je golmana Kelea Rosa. Upravo je golman Derbija krivac za drugi gol Aston Vile, koji je postigao MekDžin posle njegove loše reakcije i izletanja u prazno na jednu loptu koja je dugo putovala ka petercu. Nadu Derbiju je vratio Vaghorn u 81. minutu posle kombinacije u kaznenom prostoru, ali to je bilo sve što su puleni Frenka Lamparda uspeli da urade.

Golove sa meča možete pogledati OVDE.

Uz Aston Vilu plasman u Premijer ligu su obezbedili Norič i Šefild junajted, a u Čempionšip su iz najjače lige ispali Kardif, Fulam i Hadersfild.

Pogledajte kako izgleda Ebi Klensi, supruga Pitera Krauča.