EKSTAZA NA MARAKANI: Lepša stvar na Đurđevdan nije mogla da se desi

Nezaboravni 100. Večiti fudbalski derbi odigran je na današnji dan pre tačno 25 godina. Igralo se na Marakani, a ne treba ni pominjati da je bilo je preko 90.000 ljudi na tribinama.

Majska KIŠA KEŠA samo u Meridianu

MRKELA O ODLUCI FSS: Zvezda je htela da igra do KRAJA!

FUDBALERI U SRBIJI BEZ S*KSA: Pored OVOGA i brojne ZABRANE za igrače

Prvo poluvreme je završeno bez golova.

Mreže su ostale netaknuta sve do 71. minuta, kada je Savo Milošević uputio loptu u peterac ka Nenadu Bjekoviću junioru, lopta se odbijala od jednog do drugog, na kraju ju je Bjeković u padu nekako zakačio i ona je ušla u gol - 0:1!

Međutim, od tog trenutka, počinje preokret. Zvezda je morala da napada svim snagama i samo osam minuta posle vodećeg gola crno-belih, Stojkovski je iznudio jedanaesterac posle prekršaja Dražena Bolića u kaznenom prostoru Partizana!.

Odgovornost je preuzeo Darko Kovačević, šutirao snažno, precizno i Pandurović je nemoćan - 1:1!

Ovaj gol je uzdrmao Partizan, Zvezdi dao dodatnu energiju i posledica svega je gol odluke u 85. minutu. Ovog puta je Kovačević snažno šutirao sa nekih 18 metara, Pandurović nije uspeo da uhvati tu loptu koja dolazi do Mitka Stojkoviskog koji iz neposredne blizine šalje loptu u mrežu - 2:1 za Zvezdu, pobeda koja je značila osvajanje šampionske titule!