01.02.2018. 22:25
Futsal reprezentacija Srbije
Futsal reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: FSS

Meč odigran u Ljubljani.

Futsal reprezentacija Srbije odigrala je drugu utakmicu na Evropskom prvenstvu u Sloveniji. Posle remija sa selekcijom domaćina (2:2), ekipa selektora Gorana Ivančića je igrala protiv Italije, i ponovo remizirala. Konačan rezultat bio je 1:1, a strelac za Srbiju je bio Dragan Tomić. Orlovi sada imaju dva boda i gol razliku 3:3, a plasman dalje zavisi od ishoda meča Slovenije i Italije u subotu. Pobeda bilo kog od ova dva tima vodi Srbiju u četvrtfinale, kao i remiji od 0:0 i 1:1. I Slovenci i Azuri imaju po bod, ali i po jedan meč.

U prvom poluvremenu u Ljubljani bilo je izglednih prilika na obe strane, ali ne i golova. Blizu postizanja pogodaka, bili su Stefan Rakić i Mladen Kocić, ali kao što je rečeno u prvih 20 minuta nije bilo golova.

U POSLEDNJI ČAS: Novi Srbin stigao u Premijer ligu! (FOTO)

UEFA odložila odluku o Zvezdinoj žalbi

U četvrtom minutu nastavka kapiten Marko Perić je krenuo u kontru, ali ga je blizu centra za dres povukao Onorio. Zbog toga, reprezentativac Italije dobio je žuti karton. U sledećim minutima, Azuri su napadali, ali je golman Miodrag Aksentijević bio odličan. U 30. minutu, Orlovi su poveli golom Tomića koji je loptu u mrežu poslao kroz noge Mamareli. Ipak, samo dva minuta kasnije, De Luka se revanširao. Savladao je Aksentijevića i to kroz noge, za 1:1.

Do kraja meča u "Stožice Arena" u Ljubljani, promene rezultata nije bilo.

SRBIJA - ITALIJA 1:1

STRELCI: Tomić 30 - De Luka 33

DVORANA: "Arena Stožice"

GLEDALACA: Oko 3.000

SRBIJA: Aksentijević, Perić, Rajčević, Kocić, Simić. Momčilović, Vulić, Matijević, Rakić, Tomić, Milosavac, Ramić, Stanković, Radovanović.

ITALIJA: Mamarela, Lima, Romano, Honorio, Murilo. Miareli, Ercolesi, De Luka, De Oliveira, Merlim, Fusari, Fortini, Baron, Kalderoni.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.