EP U FUTSALU: Portugalija na krovu Evrope

10.02.2018. 23:08
Futsal
Futsal / Izvor: MN Press

Šampionat se odigrao u Sloveniji.

Futsaleri Portugalije osvojili su zlato na Evropskom prvenstvu u Sloveniji, pošto su u finalu posle produžetka pobedili selekciju Španije sa 3:2.

ŠMEKERSKI: Jovetić DVOSTRUKI strelac za Monako (VIDEO)

SAMO TRI DANA PRED CSKA: Boaći ODLUČIO gde NASTAVLJA karijeru!

Heroj Portugalije bio je Bruno Koeljo koji je prvo u pretposlednjem minutu utakmce postigao gol za izjednačenje, a zatim je 50. sekundi pre kraja meča dao je gol vredan evropske titule. Zanimljivo da je selekcija Portugalije došla do trijumfa lišena pomoća Rikardinja, koji se povredio u drugom produžetku.

Što se tiče meča, upravo je pomenuti Rikardinjo u prvom minutu doneo vođstvo Portugaliji.

Samo vođstvo nije dugo trajalo, jer je Tolra u 19. minutu doneo izjednačenje. Posle šansi sa obe strani, Španci su stigli do novog gola. Gol je postigao Lin u 32. minutu.

Posle toga bilo je dosta prilka da padne još golova. Međutim, do pred sam kraj meča nije ih bilo. Tada se mislilo da će Španci stići do pobede. Ipak, tako nije mislio Bruno Koeljo, koji je postigao gol za Portugaliju pretposlednjem minutu utakmice.

Isti igrač u 50. sekundi do kraja drugog produžetka postigao gol vredan evropske titule.

U utakmici za treće mesto Rusija je bila bolja od Kazahstana (1:0). Strelac jedinog gola na meču bio je Brazilac Eder Lima, koji je u 29. minutu zatresao mrežu.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.