11°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

EVROLIGA: Prvi poraz Kokoškovog Fenera, Bajern slavi Lučića, fantastični Slukas srušio Armani!

14.10.2020. 21:15
VLadimir Lučić
VLadimir Lučić / Izvor: Profimedia

Uzbudljiv početak večerašnjeg programa 3. kola.

Bajern iz Minhena priredio je malo iznenađenje na gostovanju Makabiju u Tel Aviu. "Ponos Izraela" pao je u uzbudljivoj zaršnici (85:82). U drugoj utakmici koja je odigrana od 18.30, Olimpijakos je preokretom u drugom poluvremenu savladao Armani (86:75). Najneizvesnija susret viđen je u Istanbulu gde je CSKA savladao Fenerbahče nakon produžetka (78:77).

TEŽAK UDAR NA ŠĆEPANOVIĆA: "Ne volim da pljujem Partizan, ali ovo što igramo je KOMEDIJA" Traži se OSTAVKA! Tviter jasan

CIRKUS U EVROLIGI SE NASTAVLJA: Predloženo novo pravilo, Asvel i Crvena zvezda ipak igraju?

EVROLIGA ODLUČILA - ZVEZDI POBEDA OD 20:0! Ništa od utakmice Asvel - Zvezda, OTKAZANO zbog korone

Prvi poraz Igora Kokoškova na klupu velikana iz Istanbule desio se tek nakon produžetka. Meč je bio izjednačen od samog njegovog početka. Regularni deo završen je rezultatom 69:69, a "Armejci" su se bolje snašli u dodatnih 5 minuta.

Moskovljane su do nove pobede nosili Vil Klajburn sa 26 poena i Majk Džejms koji je postigao 14.

U Fenerbahčeu najbolji su bili Nando de Kolo koji je postigao 21, Džerel Edi sa 18 poena i nekadašnji plejmejker Crvene zvezde Lorenco Braun. "Zo" je bio nadomk dabl-dabl učinka - 16 poena i 8 asistencija.

Izabranici Andree Trinkijerija su gotovo rešen meč uveli u pravu dramu, ali stvar u svoje ruke uzeo je junak utakmice, srpski reprezentativac Vladimir Lučić. Nekadašnji kapiten Partizana pogodio je trojku koja je Bavarce odlepila na +7, imao je Makabi šansu da nakon nesportkse lične greške Pola Zipsera, 40-tak sekundi pre kraja meča izjednači rezultat, ali žuto-plavi su bili neprecizni.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je upravo Lučić. Srbin je postigao 26 poena za svoj Bajern i tako istakao kandidaturu za titulu najkorisnijeg igrača 3. kola.

Kod poražene ekipe najbolji je bio Skoti Vilbekin sa 27 poena i 7 asistencija.

U drugoj utakmici viđen je prilično siguran trijumf Olimpijakosa. Iako tako nije delovalo nakon prvog poluvremena koji je Armani rešio u svoju korist rezultatom 42:36. Na kraju, klub iz Pireja slavi Kostasa Slukasa. Sjajni plejmejker je imao dabl-dabl - 17 poena i 11 asistencija.

Armani je predvodio Serhio "Ćaćo" Rodrigez sa 18 poena.