FAVORITI SE NISU KOCKALI: Englezi i Francuzi ''spakovali'' po četiri komada, Turci se spasili u završnici (FOTO)

08.09.2019. 00:12
Fudbalska reprezentacija Francuske
Fudbalska reprezentacija Francuske / Izvor: Reuters

Nije bilo iznenađenja.

Fudbalske reprezentacije Engleske i Francuske uspešno su nastavile takmičenje u kvalifikacijama za EURO 2020. Gordi Albion nije imao težak posao protiv Bugarske, a bez poteškoća su i Trikolori izašli na kraj sa Albancima. Rival Srbije u grupi B Ukrajina ostvarile je ubedljivu pobedu protiv Litvanije u gostima.

SKARIOLO IMA SPREMAN ODGOVOR ZA ĐORĐEVIĆA: Srbija je sada tamo gde smo mi bili (FOTO)

OGLASIO SE DALAS: Evo gde će Boban zaigrati naredne sezone! (FOTO)

OVO DO SADA NIKO NIJE SMEO DA KAŽE: Popović REKAO istinu i isprozivao Janisa! (VIDEO)

Englezi su na Vembliju dočekali Bugarsku i napunili joj mrežu do vrha. Kejn je postigao hert-trik, mada je dva puta bio precizan sa penala, strelac je bio i Sterling upravo na asistenciju Kejna. Kosovo je iznenadilo Češku koja je povela na stadionu ''Fadilj Vokri'', ali je na poluvremenu bilo nerešeno, da bi Vojvoda doneo sva tri boda domaćinu.

Kosovo - Češka 2:1

(Murići 20, Vojvoda 67 - Šik 16)

Engleska - Bugarska 4:0

(Kejn 24, 50(p) i 73(p), Sterling 55)

Ukrajina nastavlja sa odličnim partijama u kvalifikacijama, mada Litvanija nije ni bila ravnopravan protivnik. Sve je bilo jasno već posle prvog poluvremena kada su gosti imali prednost od 2:0, da bi u nastavku samo potvrdili trijumf i nova tri boda.

Litvanija - Ukrajina 0:3

(Zinčenko 7, Marlos 27, Malinovski 62)

Srbija - Portugalija 2:4

(Milenković 68, Mitrović 85 - Karvaljo 42, Gudeš 58, Ronaldo 80, Silva 86)

Turska se propisno namučila protiv Andore koja je bila u prilici da osvoji prvi bod u svojoj istoriji kada su u pitanju kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, ali je domaćina spasio Tufan u 89. minutu. U grupi H sada je gužva na vrhu pošto je Francuska savladala Albaniju, a Island Moldaviju, pa Francuska, Island i Turska imaju po 12 bodova.

Island - Moldavija 3:0

(Sigtorson 31, Bjarnason 55, Bodvarson 77)

Turska - Andora 1:0