13°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

SUPERLIGA: Zvezdi samo bod na premijeri, Vojvodina uspela da se odbrani u Beogradu (FOTO)

16.07.2021. 19:29
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Utakmica igrana na stadionu ''Rajko Mitić''.

Fudbaleri Crvene zvezde i Vojvodine odigrali su nerešeno 0:0 na stadionu ''Rajko Mitić'' u prvom kolu Superlige Srbije. Novosađani su uspeli da se odbrane od brojnih napada aktuelnog šampiona i pretili iz kontra napada, a sigurno mogu da budu zadovoljniji osvojenim bodom.

ODIGRAJ TIKET PO IZBORU - MERIDIAN TI POKLANJA 500 RSD

VRAĆAJU SE NA MARAKANU: Delije najavile spektakl

STANKOVIĆ SKRATIO IGRAČKI KADAR: Zvezdino POJAČANJE poslato na pozajmicu u OVAJ klub!

Zvezda je od starta preuzela inicijativu na utakmici i potpuno kontrolisala dešavanja na terenu, ali je nedostajalo konkretnih prilika. Ivanić je zapretio u 4. minutu, Katai glavom u 32, a Ivanić ponovo u 34. minutu, ali je Nikola Simić bio na visini zadatka. Najbolju priliku je Zvezda imala u 42. minutu kada je Ben pogodio stativu, da bi do kraja prvog poluvremena Katai i Ivanić pokušali još po jednom, ali bez uspeha.

U nastavku je viđena ista slika, Zvezda je nastavila sa napadima, ali se Vojvodina dobro branila. Posle šuta Ivanića lopta se u 47. minutu odbila od Krstovića pored stative, a ponovo je dobru priliku u 51. minutu imao Ben i šutirao preko gola sa četiri metra. Ben je u još par navrata imao dobre prilike, ali nije na ovom meču imao svoj dan. Vojvodina je iz kontre pretila, a Noveski je u 58. minutu šutirao preko gola. U poslednjih 10 minuta je Zvzeda sve karte bacila na napad ulaskom Falka i Pavkova, a u 84. minutu su obojivca imali priliku. Falko je prvo šutirao preko gola, da bi Katai izbacio Pavkova u situaciju jedan na jedan sa golmanom Lala, ali je Simić odbranio njegov udarac. Čović je propustio priliku za Vojvodinu posle kornera u 86. minutu, da bi Ivanić i Dragović pokušali u samoj završnici da ipak Zvezdi donesu tri boda, ali nisu bili uspešni.

El Fardu Ben
El Fardu Ben / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde na startu nove sezone Superlige Srbije na stadionu ''Rajko Mitić'' od 20 časova dočekuju ekipu Vojvodine. Crveno-beli već na startu imaju vrlo težak zadatak u pokušaju da odbrane titulu osvojenu prošle sezone.

Očekuje se da posle godinu dana ponovo bude i navijača na stadionu ''Rajko Mitić'' pred kojima će debitovati najveće pojačanje Crvene zvezde u letnjem prelaznom roku Aleksandar Dragović, pošto je dozvoljeno da 50 odsto kapaciteta stadiona bude popunjeno.

Iako je tek prvo kolo nove sezone Crvena zvezda je favorit protiv Novosađana, a i tradicija im ide u prilog. Beogradski crveno-beli ne znaju za neuspeh protiv novosadskih crveno-belih u poslednjih 10 mečeva u prvenstvu. Štaviše Vojvodina nije uspela da Zvezdi uzme ni bod u poslednjih 10 mečeva, a postigla je samo četiri gola, dok je primila čak 26 golova.

90+7. minut
Kraj meča u Beogradu.
90+6. minut
Pokušao je i Dragović, ali je šutirao preko gola.
90+1. minut
Ivanić je još jednom pokušao sa 17 metara, ali je preko gola otišla lopta.
86. minut
Prilika za Vojvodinu posle kornera, Čović je glavom šutirao pored gola.
84. minut
Falko je pokušao sa skoro 20 metara, ali je lopta otišla preko gola. Samo malo kasnije Katai je odlično uposlio Pavkova čiji šut brani Simić.
82. minut
Izmena kod Novosađana, Bastajić menja Noveskog.
75. minut
Dvostruka izmena u Zvezdi, Pavkov menja Krstovića, Eraković je ušao umesto Rodića.
71. minut
Izmena u Crvenoj zvezdi, Falko je ušao umesto Bena.
60. minut
Dvostruka izmena u Vojvodini. Maksimović i Zukić ušli su umesto Topića i Mrkaića.
58. minut
Vojvodina je imala priliku iz polukontre, ali je Noveski šutirao preko gola.
57. minut
Prilika za Bena, ali je šutirao preko gola.
51. minut
Velika šansa za domaćina. Katai je centrirao, Ivanić vratio loptu, a Ben sa četiri metra šutirao preko gola.
47. minut
Prilika za Zvezdu, šutirao je Ivanić, lopta se odbila od Krstovića i otišla tik pored stative. Vojvodina je uzvratila preko Noveskog, ali je Borjan bio siguran.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Dve izmene u Zvezdi, Kanga je ušao umesto Sanoga, a Bakajoko je zamenio Gajića.

DRUGO POLUVREME

45+2. minut
Kraj prvog poluvremena.
44. minut
Ivanić je još jednom pokušao, ali je šutirao preko gola.
43. minut
Katai šutirao pored gola sa 17 metara.
42. minut
Najbolja prilika za Zvezdu, Ben se odlično zagradio, šutirao iz okreta i pogodio stativu.
34. minut
Ivanić pokušava, ali je sa 17 metara šutirao u Simića.
32. minut
Prilika za Zvezdu, Krstičić je pokušao iz prve, Simić odbranio, da bi Ivanić ubacio na peterac, a Katai glavom šutirao pravo u Simića.

Firma
Firma / Izvor: Srbija Danas

29. minut
Prinudna izmena u Vojvodini, Cucin menja povređenog Bjekovića.
19. minut
I dalje traje pritisak Zvezde, ali bez pravih prilika.
10. minut
Potpuno inicijativa Crvene zvezde na startu meča, Vojvodina je sabijena u svoj šesnaesterac.
4. minut
Prva prilika za Zvezdu, Ivanić je uposlio Bena koji je sa 12 metara iz prve šutirao preko gola.