DEGENEK I KANGA ČASTILI MITJILAND: Zvezda doživela prvi poraz u Ligi Evrope

Miloš Degenek
Miloš Degenek / Izvor: MN Press

Poraz koji unosi dramu u nastavak takmičenja.

FK Crvena zvezda doživeo je prvi poraz u ovogodišnjem izdanju Lige Evrope.

Naime, danski Mitjiland savldao je srpski klub u 4. kolu grupe "F" rezultatom 1:0 (0:0) i tako doveli plasman u pitanje plasman u nokaut fazu takmičenja.

MOZZART I POZNATI ZA MALU VANJU – PRIJAVI SE ZA HUMANITARNI TURNIR!

MILOJEVIĆA ŠOKIRAO LJUBIMAC GROBARA: Tavamba postigao gol sezone u Saudijskoj Arabiji (VIDEO)

MAGAT KRITIKUJE NEKADAŠNJI KLUB: Bajern dominira samo zbog novca

Loš teren uzrokovan obilnom kišom naterao je obe ekipe da oprezno započnu susret na stadionu "Rajko Mitić".

Međutim, uprkos "ispitivanju" sanga, jedna situacija odredila je dalji ishod duela.

Miloš Degenek je u 12. minutu loše procenio let jedne dubinske lopte koja je stigla do Gustava Isksena, a iskusnom štoperu nije ostalo ništa drugo sem da napravio preksršaj za crveni karton.

FK Crvena zvezda uspeo je da se obrani u prvom poluvremenu, ali sreća ovoga puta nije bila na strani kluba iz Ljutice Bogdana.

Da ovo definitino ne bude veče ekipe Dejana Stankovića pobrinuo se i Gelor Kanga u 56. minutu autogolom. Gabonac je posle slobodnog udarca Evandera glavom prevario Milana Borjana i zatresao sopstvenu mrežu.

Do kraja susreta FK Crvena zvezda imala je blagu inicijativu bez prave prilike do poslednje sekunde meča. Aleksandar Dragović je nakon odličnog centaršuta Mirka Ivanića šutirao pored leve stative.

Za još jači gorki ukus u ustima pobrnio se Marko Gobeljić svojim drugim žutim kartonom u 93. minutu. Crvena zvezda je utakmicu okončala sa samo 9 fudbalera.

Crveno-beli sa 7 bodova i dalje sve drže u svojim rukama kad je u pitanju prolaz u nokaut fazu. Za dve nedelje dočekuju Ludogorec na Marakani, pa putuju u Bragu.

Mitjiland prvo dočekuje Bragu, a zatim i igra sa Ludogorecom u Bugarskoj.

Najnovije vesti o FK Crvena zvezda pročitajte ovde.

CRVENA ZVEZDA - MIDTJILAND 0:1 (0:0)

(Kanga 56 ag)

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Tamaš Bognar (Mađarska)

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Gobeljić, Degenek, Dragović, Rodić (od 83. Eraković) - Kanga (od 74. Živković), Sanogo - Ben (od 83. Dioni), Ivanić, Katai (od 64. Pankov) - Pavkov.

MIDTJILAND (3-4-1-2): Losl - Dalsgor, Svjatčenko, Paulinjo - Anderson (od 74. Kuls), Čarls (od 66. Kajuste), Envadike, Dir (od 84. Žuninjo) - Evander - Isaksen (od 84. Hansen), Sisto (od 74. Lind).

Žuti kartoni: Katai, Pavkov, Ben (Crvena zvezda), Čarls, Kajuste (Midtjiland).

Ceveni kartoni: Miloš Degenek u 12. minutu i Gobeljić u 90+3. minutu.

KRAJ UTAKMICE!
Crvena zvezda - Mitjiland 0:1.
95. minut
Drugi žuti karton za Gobeljića zbog prigovora. Desni bek je isključen.

90. minut
Igraće se još 5. minuta
83. minut
Eraković i Dioni menjaju Rodića i Bena.

77. minut
Najbolja prilika za Zvezdu. Perfektno je loptu iz kornera ubacio Ben, a Pankov prebacuje gol iz neposredne blizine.

76. minut
U beležnicu sudije upisao se Kajuste. Oštar start nad Rodićem.

76. minut
Umesto Kange u igri je Živković.
73. minut
Ponovo je sreća uz Zvezdu. Centrašut Andersona prohujao je kroz peterac.
67. minut
Mogao je Pavkov uz dosta sreće da svlada Losla, ali nemački čuvar mreže je bio priseban.

65. minut
Prva promena u redovima Mitjilanda. Kajuste menja Čarlsa.

64. minut
Pankov menja Kataija.

56. minut
GOOOOL! Evander je strelac posle odlično izvedenog slobodnog udarca sa 18 metara. Mora se priznati da je Kanga kumovao ovom pogotku.
51. minut
Kangin udarac sa distance završava neslavno.
48. minut
Dobro je prošla Crvena zvezda. Posle gužve u kaznenom prostoru Svjatčenko "puca" pored gola.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Crvena zvezda - Mitjiland 0:0.

45. minut
Treći žuti karton za fudbalere Crvene zvezde. El Fardu Ben svesno obara Isaksena i zasluženo dobija javnu opomenu.

40. minut
Sisto je propustio najbolju priliku na utakmici. Brzonogo krilo je šutiralo sa 15-tak metara - Borjan fenomenalno interveniše.

38. minut
Mađarski sudija je lak na kartonima. Javna opomena i za Milana Pavkova.

35. minut
Crveno-beli su uspeli da smire prilično viskog tempo gostiju. Očigledno je da se Dejan Stanković opredelio za defanzivan pristup igre uz pretnje iz kontranapada.

25. minut
Nakon dobrog kornera Sista, Damsgor je glavom prebacio prečku.

20. minut
Evander je fenomenalno "izbacio" Isaksena. Mladi napadač na sreću domaće ekipe šutira sa ivice šesnaesterca pored desne stative.

20. minut
Mitjiland očekivano posle crvenog kartona ima inicijativu. Danska ekipa želi da iskoristi brojčanu prednost i stigne do vođstva. Međutim, defanzivcu crveno-belih se za sada odlično brane.

12. minut
Velika greška Miloša Degeneka. Zvezdin štoper je prvo loše procenio loptu, a onda je kao poslednji igrač odbrane faulirao Isaksena. Direktan CRVENI karton je dobio iskusni štoper.