19°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

ZVEZDA JE U FINALU KUPA! Crveno-beli na korak od "duple krune", za trofej protiv Partizana ili Vojvodine

21.04.2021. 16:30 19:06
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Uz mnogo drame do velike pobede.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnik iz Surdulice rezultatom 2:1 (2:0) u utakmici polufinala Kupa Srbije. Crveno-beli su dominirali u prvom poluvremenu, ali pravu dramu videli smo u drugom delu meča.

NAVIJAČI MU OVO NE BI OPROSTILI: Vlahović na meti velikog rivala Fjorentine, Dušan kao Roberto Bađo?

OVAJ REAL JE NEUNIŠTIV! Neće da izađu iz Superlige, a iz UEFA stižu NEVEROVATNE VESTI

NOVI ŠAMAR ZA JUVENTUS: Anjeli nacrtao metu na čelo Stare dame! Deonice Bjankonera strmoglavo padaju

Odlično je počelo po aktulenog šampiona naše države. Već u 2. minutu, posle sjajno izvedenog kornera Kange, Milunović je zatresao mrežu Ranđelovića i tako najavio gostima šta ih u nastavku susreta očekuje. Ređale su se šanse Kataija, Ivanića i Gajića, ali novog pogotka nije bilo sve do 32. minuta. Ben je centrirao sa leve strane terena, a Falćineli rutinskom realizacijom duplira prednost svoje ekipe. Do kraja prvog dela igre Zvezda je držala stvari pod kontrolom, na odmor se otišlo rezultatom 2:0.

Prava drama viđena je u nastavku susreta na našem najvećem stadionu. Radnik je shvatio da nema šta da izgubi, a to se ispaltilo u 50. minutu kada se Makarić najbolje snašao u petercu i matirao Borjana. Nastavili su Surduličani da napadaju, ređale su se prilike pred golom crveno-belih. Kulminacija odličnog meča viđena je u poslednjih 10-tak minuta. Prvo je Danoski sa 8-9 metara pogodio prečku, a onda je Borjan u 92. minutu ponovo vadio "kestenje iz vatre"

Milovanović je spretno šutirao, ali fenomenalni golman crveno-belih, uz pomoć prečke zaustavlja udarac koji bi odveo utakmicu u penale.

Crvena zvezda je današnjom pobedom stigla na korak od osvajanja trofeja koji nije podigla još od 2012. godine. Protivnik u finalu i najveća prepreka ka osvajanju „duple krune“ biće pobednik meča Vojvodina – Partizan koji je na programu od 19.05.

Da li ćemo u borbi za trofej gledati novi Večiti derbi, saznaćemo oko 21.00.

Sve golove sa utakmice Crvena zvezda - Radnik možete pogledati u nastavku teksta.

92. minut
Još jedna prečka Radnika! Milovanović je pokušao, međutim, Borjan uz veliku pomoć prečke čuva domaće. Kakva drama na Marakani.
90. minut
Igraće se još četiri minuta.

84. minut
Mnogo sreće za Crvenu zvezdu! Danoski je sa 10 metara pogodio prečku, Borjan je bio savladan, ali fortuna je bila na strani crveno-belih.

82. minut
Zvezda drži situaciju pod kontrolom, tempo igre je značajno opao.

80. minut
Poslednja promena u domaćem sastavu. Gavrić menja Ivanića.

75. minut
Samo nekoliko sekundi u igri bilo je potrebno Pavkovu da zaradi žuti karton.

74. minut
Pavkov menja Falćinelija.
70. minut
Šta nije iskoristio Subotić! Velika prilika Radnika za izjednačenje je otišla u nepovrat. Vezista gostiju je promašio zicer sa nekoliko metara od mreže Zvezde.
68. minut
Sa distance je zapretio Nikolić, lopta odlazi daleko od desne stative.
64. minut
Dvostruka promena kod gostiju. Spasića i Oreščanina menjaju Danoski i Bajinović.
62. minut
Kakva je ovo šansa bila za Sanoga! Posle pravog meteža u šesnaestercu Radnika, Seku je sa metar, dva, promašio čitav gol.

56. minut
Rodić, Katai i Ben su napustili igru. Na terenu su Gobeljić, Srnić i Nikolić.

50. minut
GOOOOL! Makarić daje nadu svom timu. Najbolji strelac Superlige se lepo snašao u petercu i matirao Borjana - 2:1.

49. minut
Uzvraća Radnik! Makarić pokušava sa 15-tak metara, njegov udarac završava visoko preko gola.
48. minut
Prva prilika u nastavku za Zvezdu! Ivanić je uputio loptu u kazneni prostor koju je dočekao Falćineli. Italijan je probao, ali štoper gostiju odbija  u korner.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Crvena zvezda - Radnik 2:0
46. minut
Javnu opomenu zaradio je i Seku Sanogo zbog prekršaja nad Oreščaninom.

45. minut
Igraće se još tri minuta.
37. minut
Žuti karton za Miloša Degeneka! Reprezentativac Australije je neproprisno zaustavio Stamenkovića. Opravdana kazna za pouzdanog štopera.

32. minut
GOOOOL! Falćineli je krunisao dobar centaršut Bena i iz peterca duplirao prednost crveno-belih - 2:0.
31. minut
Kanonada gola gostiju! Sada je Katai oprobao svoju levicu, međutim, Ranđelović je bio siguran.

30. minut
Gajićev volej sa 10-tak metara završava visoko preko gola Radnika.
28. minut
Ponovo je Milunović pokušao posle prekida, ovaj put vrlo neprecizno.
25. minut
Makarić je probao sa 20-tak metara, Borjan lepom paradom izbacuje loptu u korner.

22. minut
Ranđelović je odlično odbranio šut Ivanića sa samo nekoliko metara od gola.

17. minut
Meč je nastavljen.

14. minut
Prekid utakmice na Marakani! Delegat traži da se ukloni transparent sa severne tribine koji je posvećen evropskoj Superligi (poruku Delija pogledajte OVDE).

8. minut
Domaći nastavljaju sa pritiskom. Crveno-beli su u meč ušli sa velikom željom da se plasiraju u finale.

2. minut
GOOOL! Zvezda stiže ekspresno do vođstva! Milunović je sjajno skočio posle kornera Kange i zatresao mrežu Radnika.

UTAKMICA JE POČELA!

Međutim, gosti u Beograd ne dolaze sa belom zastavom, o tome svedoče i reči trenera Slovoljuba Đorđevića.

- U kup takmičenju nema popravnog. Ono što je za nas interesantno je to da tri utakmice koje smo igrali u Kupu, u sve tri smo u prvim delovima gubili, a potom preokrenuli i prolazili dalje. Sve ekipe s kojima smo igrali su velike ekipe: i Kabel i Čukarički i TSC, a sada igramo protiv najveće. Zvezda igra kući, ima ozbiljnu ambiciju da osvoji duplu krunu i biće i više nego motivisani da nas pobede. Što se tiče nas, mi ćemo pokušati da se pokažemo u još kvalitetnijem svetlu nego pre tri dana na Marakani.

Za razliku od subotnjeg meča, popularni Mister odlučio je da na teren pošalje sledeći sastav:

Borjan (G) - Gajić, Milunović, Degenek, Rodić - Sanogo, Kanga, Ben, Ivanić, Katai - Falćineli.