10.07.2023. 19:22
FK Partizan
FK Partizan

Pobeda protiv niželigaša.

Fudbaleri Partizana savladali su Dravu iz Ptuja (3:0) u trećoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Sloveniji.

SRPSKA DELEGACIJA DONELA IZ BERLINA ČAK 20 MEDALJA: Kompanija MaxBet tradicionalno podržala naše sportiste

FSS DONEO ODLUKU: Igrači sa pasošem iz EU nisu više stranci u Superligi

ĐURIĆ ISPROZIVAO IGRAČA I KLUB: Svi dovode pojačanja, samo ih Partizan izmišlja u Severnoj Koreji

Crno-beli su počeli meč u sledećoj postavi:

Jovanović, Filipović, Ilić Marković, Antić, Kanute, Belić, Trifunović, Terzić, Pantić, Nikolić

Partizan je na samom startu utakmice imao inicijativu, ali je prvu priliku imala slovenačka ekipa. Čuvar mreže Jovanović je bio najzaslužniji zašto nije došlo do promene rezultata, odlično je intervenisao u situaciji jedan na jedan sa napadačem Drave.

Na prvu ozbiljnu šansu Partizana čekali smo 26. minuta. Novajlija Kanute je pogodio stativu udarcem sa distance. U tom ritmu su nastavili izabranici Igora Duljaja i posle šest minuta su ponovo mogli do gola. Terzić se nije snašao kada je izašao sam ispred golmana protivnika.

Na poluvremenu se Duljaj odlučio na nekoliko promena, u igru su ušli Aleksandar Šćekić, Andrija Pavlović i Nemanja Stevanović.

U nastavku su crno-beli odigrali nešto konkretnije u napadu i nagrada je stigla i to u 63. minutu. Rezervista Pavlović je pogodio sa ivice šesnaesterca. Posle dva minuta, Partizan je mogao da duplira prednost. Petković je natrčao na odbijenu loptu i sa sedam metara je poslao preko gola.

Od tog trenutka malo se toga moglo videti, Partizan je imao inicijativu i u samom finišu postigao još dva gola. Andrija Pavlović je iskoristio nepažnju štopera Drave i mirno prevario golmana slovenačke ekipe u 89. minutu, da bi Saničanin glavom u 93. minutu postavio konačan rezultat.