PARTIZAN SLAVIO U MOLDAVIJI: Crno-beli pobedom započeli ”evropsko proleće”

16.02.2023. 22:52
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Veliki ispit u Kišinjevu...

Beogradski Partizan pobedom je započeo evrpsko proleće. Crno beli su u borbi za osminu finala Lige konferencija na gostovanju u Moldaviji, savladali ekipu Šerifa rezultatom 0:1.

ISTINA JE: Fudbaler Partizana otišao na pozajmicu u ARSENAL

PARTIZAN JE IZNAD SVIH NAS: Jojić pružio podršku bivšim saborcima pred dvomeč sa Šerifom

SAMPDORIJA IZBEGLA BANKROT: Stanković se ODREKAO PLATE koju je čekao ČETIRI MESECA!

Domaći tim je već u prvih šest minuta dva puta ''zagrejao dlanove'' golmana Partizana Aleksandra Popovića. Nisu to bile neke izrazite prilike, ali je tim ranim intervencijama golman crno-belih stekao sigurnost za nastavak meča.

Upravo on je imao glavnu ulogu u ekipi Partizana tokom prvog poluvremena, kada je u nekoliko navrata branio ''zicere'' protivničkim igračima.

To je posebno došlo do izražaja u 22. minutu, kada je posle centaršuta sa desne strane Tapsoba šutirao glavom i pogodio prečku. Lopta se odbila do Badola čiji udarac u situaciji jedan na jedan zaustavlja Popović izvanrednom intervencijom.

Četiri minuta kasnije nova opasnost po gol Partizana koju je otklonio Marković. On je izblokirao šut Atijemvena iskosa sa desne strane i izbio loptu u korner.

Tek tada Partizan počinje da se budi i u napadu, izveli su crno-beli par obećavajućih akcija, ali i dalje bez ijednog šuta ka protivničkom golu.

Na drugoj strani, Šerif je opasno pripretio i u 35. minutu, kada je Fejsa loše reagovao na ivici kaznenog prostora, lopta je na kraju došla do Talala čiji udarac sa desetak metara zaustavlja Aleksandar Popović još jednom bravuroznom odbranom.

Finiš prvog poluvremena protekao je u znaku Rikarda Gomeša koji je najpre u 41. minutu uputio prvi šut ka protivničkom golu iskosa sa desne strane, da bi četiri minuta kasnije pogodio mrežu za vođstvo Partizana od 1:0.

Očekivano, domaći tim je od samog početka drugog poluvremna pokušao da izvrši pritisak na polovini Partrizana i odmah je Tapsoba bio u velioj prilici posle loše reakcije Vujačića. Napadač Šerifa je šutirao sa leve strane, ali je Popović još jednom uspeo da sačuva svoju mrežu.

Nepun minut kasnije Igor Vujačić nesmotreno reaguje na sredini terena u pokušaju da dođe do lopte. Oštro je startovao na Talala, a sudija je posle pregledanog snimka pokazao štoperu Partizana put u svlačionicu.

Crno-beli su tako nastavili meč sa igračem manje na terenu, trener Petrić je morao da izvede Belića, a da na teren pošalje mladog štopera Mihajla Ilića. Na drugoj strani, Talal zbog povrede nije mogao da nastavi meč, a zamenio ga je Mumuni.

U finišu, igrao se 88. minut, najpre mladi Ilić odlično reaguje u svom kaznenom prostoru i otklanja opasnost, a odmah zatim je usledila kontra Dijabatea koga kao poslednji igrač odbrane prekršajem zaustavlja Garananga.

Sudija je odmah pokazao crveni karton Garanangi, ali je na intervenciju iz VAR sobe otišao da pogleda snimak koji je pokazao da je Dijabate prethodno igrao rukom, pa ni od crvenog kartona za štopera Šerifa, ni od prekršaja za Partizan nije bilo ništa.

U nadoknadi vremena koja je trajala duže od sedam minuta, domaći su izvršili novi pritisak, ali oslabljeni crno-beli uspeli da sačuvaju svoju mrežu.

Detaljniji tok meča možete ispratiti u nastavku teksta.

ŠERIF - PARTIZAN 0:1

Drugo poluvreme

90+i7
KRAJ MEČA!!! Partizan odnosi pobedu iz Moldavije, te pred revanš u Beogradu ima prednost od 1:0
90. Mimuz
ČAK SEDAM MINUTA NADOKNADE!
90. Minut
PONIŠTEN CRVENI KARTON! Nakon intervencije VAR-a utvrđeno je da je Dijabate pre faula igrao rukom, te je crveni karton za Šerif poništen.
88. Mimut
CRVENI KARTON! Štoper Šerifa grubo je zaustavio Dijabatea u prodoru, te je nemački sudija odmah pokazao crveni karton!
82. Minut
Mirniji period igre u Moldaviji! Igrači Šerifa uglavnom su na polovini beogradskog kluba, u ofanzivi. Međutim, igrači Partizana koji su se povukli u defanzivnu dobro obavljaju posao.
71. Minut
Patrik Andrade menja umornog Kvinsija Meniga. Pojačao je Petrić levi bok. U međuvremenu je i Popović zaradio žuti karton zbog prigovora.
67. Minut
OFANZIVA DOMAĆIH! Šerif je imao dosuđen slobodan udarac sa nešto više od šesnaest metara od gola. Šutirao je Kabu ali se lopta odbila od živog zida. Nastavlja se žestoka ofanziva gostiju.
60. Minut
ŠANSA ZA PARTIZAN! Ponovo je sevnula kontra crno-belih, Menih je dobio loptu imao je otvoren put ka golu, odlučio se na udarac, ali je golman Šerifa uspeo da odbrani taj udarac.
53. Minut
Izmena u Partizanu! Mihajlo Ilić je zamenio Kristijana Belića.
49. Minut
CRVENI KARTON! Vujačić je u nameri da izbije loptu, naleteo otvorenim đonom na Talata. Sudija je isprva pokazao žuti karton, ali je nakon intervencije VAR-a tu odluku poništio i Vujačića isključio iz igre.
47. Minut
Nespretna reakcija odbrane crno-belih, šut Tapsobe, ali Popović je uhvatio "živu loptu".
46. Minut
Počelo je drugo poluvreme utakmice u Kišinjevu!

Prvo poluvreme

45+2
KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Partizan odlazi na odmor sa golom prednosti.
45. Minut
GOOOL!!! Sjajna kontra Partizana, Menig i Rikardo su je predvodili. Stigla je lopta do Gomeša koji je iskosa uputio udarac, lopta je od bloka, prevarivši golmana, završila u mreži. Partizan vodi u Moldaviji sa 0:1!
41. Minut
BRANI KOVAL! Rikardo je uputio snažan udarac "iz mrtvog ugla" ali je golman Šerifa instinktivno reagovao i odbranio ovaj udarac. Ostaje 0:0!
35. Minut
POPOVIĆ PONOVO SPASAVA! Tapsobo se izborio za loptu i uposilo Tilala koji je uputio udarac sa nekih 17 metara, ali uspeo je into da odbrani golman Partizana Popović!
29. Minut
ŠANSA ZA PARTIZAN! Odličan centaršut Rikarda u šesnaesterac domaćih. Dijabate je natrčavao na tu loptu ali je tik pred njega intervenisao Kpozo.
24. Minut
ŠERIF TRAŽI PENAL! Diop je pao, ali čini se prelako, tako da je sudija Osmers odmahnuo rukom i pokazao da se igra dalje.
22. Minut
POPOVIĆ SPASAVA PARTIZAN! Na sjajan centaršut na ivici peterca Partizana sjajno je odreagovao Tapsobo koji je glavom pogodio prečku. Lopta se odbila, a odbrambeni igrač crno-belih je protestvovao kod sudije te nije primetio da se napadač Šerifa, Atimvena domogao lopte sa 4 metra uputio udarac ka golu, ali Popović je uspeo da ukroti loptu, po sreću Partizana...
16. Minut
NOVI ŠUT DOMAĆIH! Tapsoba je još jednom šutirao, ali preko gola Popovića. Nije to bilo naročito opasno po čuvara mreže Partizana.
11. Minut
Rovovska borba u Moldaviji! Uglavno se oko lopte bore na sredini terena, međutim igrači Šerifa diktiraju tempo igre i u konstatnom su presingu.
05. Minut
ŠANSA ZA ŠERIF! Izveden je kratki korner koji je zbunio odbranu Partizana. Vujačić je uspeo da izbije loptu ka ivici šesnaesterca ali je odatle Tapsoba uputio udarac koji je rutinski zaustavio golman Partizana Popović.
02. Minut
Agresivno je krenuo Partizan! Bila je lopta u šesnaestercu domaćih, Rikardo je pokušavao da pronađe prostor za šut ili dodavanje, ali nije uspeo.
01. Minut
Utakmica je počela!!!

Šerif: Koval, Zohuri, Garananga, Kiki, Kpozo, Diop, Badolo, Kjabu, Talal, Tapsoba i Atjemven.

Partizan: Popović, Filipović, Vujačić, Marković, Šehović, Belić, Fejsa, Natho, Menih, Dijabate i Rikardo.

Dva tima će se, zbog političke situacije, sastati u Kišinjevu, a ne Tiraspolju, na stadionu bez prisustva gledalaca.

Partizan je do ove faze takmičenja stigao pošto je u grupi sa Nicom, Kelnom i Slovackom, završio kao drugi na tabeli.

Atmosfera u redovima srpskog vicešampiona je poljuljana, nakon teškog poraza od Mladosti GAT (4:0) u Superligi.

Što se tiče Šerifa, toj ekipi polusezona još uvek nije počela, a do 1/16 finala ovog takmičenja došli su nakon ispadanja iz Lige Evrope.

Šerif je u grupi sa Sosijedadom, Mančester junajtedom i Omonijom bio trećeplasiran sa šest osvojenih bodova.

Partizan i Šerif su se poslednjih put sastajali 2005. u kvalifikacijama za Ligu šampiona, kada su crno-beli slavili u dva navrata po 1:0.

Trener Partizana Gordan Petrić poslao je upozorenje pojedincima iz tima da bi trebalo da povedu računa zbog privatnih treninga.

– Nije problem moja naivnost u smislu ko je igrao i sistem igre. Bio sam naivan tokom cele nedelje i nisam reagovao. Neki igrači se u opteretili treninzima van Zemunela i to se primetilo. Dešavalo se ranije, pričao sam šta može da se desi, ali ako ne uđete u nečije kopačke... Oni koji privatno treniraju trebalo bi da obrate pažnju - istakao je Petrić.

Najnovije vesti o FK Partizan pročitajte OVDE.