17°C
07.05.2024.
117.1119
108.7491

TURBO PARTIZAN U DRUGOM POLUVREMENU: Crno-beli preko Novog Pazara do 10. uzastopne pobede (VIDEO)

12.02.2021. 16:01

"Parni valjak" ubedljiv u Humskoj.

Fudbaleri Partizana savladali su Novi Pazar na svom terenu u utakmici 21. kola Superlige Srbije rezultatom 4:1 (0:0). Crno-beli su nakon prilično lošeg prvog poluvremena zaigrali odlično u nastavku susreta i tako stigli do desete uzastopne pobede.

POTPUNO ZASLUŽENO: Gvardiola trener meseca Premijer lige!

VELIKA ŠANSA ZA ZVEZDU: Milan BEZ IBRAHIMOVIĆA i još PET IGRAČA stiže u Beograd!

NAVIJAČI ROME NAPALI SERGEJA: SMS je uradio nešto sasvim NEOČEKIVANO

Prilično bezidejnih prvih 45 minuta gledali smo na stadionu u Humskoj. Crno-beli su imali terensku inicijativu i veći posed loptem ali su se gosti odlično branili. Jasna je bila taktika "plavih", oslanjali su se na kontranapade, kojih, ruku na srce, nije bilo previše. Najbolju priliku u prvom poluvremenu propustio je Lazar Marković u 26. minutu. Takuma Asano je odlično šutirao sa 20-tak metara, golman Novog Pazara Marko Drobnjak odbija loptu na nekoliko metara od svoje mreže, a nekadašnji fudbaler Liverpula očajno reaguje - njegov pokušaj završio je na tribinama.

Loša igra u prvom poluvremenu kao da je razljutila Aleksandra Stanojevića koji je na samom početku drugih 45 minuta izvršio izmene koje su promenile tok meča - Natho i Šćekić su zamenili Sumu i Jojića. Iskusni Izraelac je dirigovao igrom "Parnog valjka", a nagrada za dominaciju usledila je u 54. minutu. Lazar Marković je na asistencju Filipa Holendera lepim udarcem sa 10-tak metara savladao Drobnjaka za 1:0. Samo osam minuta kasnije crno-beli su duplirali vođstvo. Pajović je povukao za dres Natha, sudija Mitić je opravdano pokazao na belu tačku – Bibras ne neumoljiv – 2:0. Nije se čekalo puno na novi pogodak kluba iz Humske. Praktično u sledećem napadu Holender je odlično reagovao na asistenciju Miljkovića. Na semaforu je pisalo 3:0.

Jovo Kojić je gostima doneo tračak nade u 76. minutu. Štoper "plavih" je nakon prekida glavom savladao Petrovića, a ispostaviće se da je to bila "labudova pesma" i da je to sve što su igrači Novog Pazara prikazali na večeranjoj utakmici.

Konačan rezultat postavio je autgolom u 87. minutu Nikola Vlajković. Štulić je "zavrnuo" loptu u šesnaestercu gostiju, a pomenuti rezervista je savladao sopstvenog golmana.

Partizan je novom, 16. pobedom u sezoni, osvojio 50 bodova i učvrstio se na drugoj poziciji u Superligi Srbije. Novi Pazar je na 14. mestu sa 21. bodom.

Kako je tekao meč, iz minuta u minutu, možete pročitati u nastavku.

KRAJ UTAKMICE!
Partizan - Novi Pazar 4:1.
87. minut
GOOOL! Štulić je centrirao, a loptu je u sopstvenu mrežu prosledio Vlajković.

76. minut
GOOOL! Kojić smanjuje prednost domaćina na 3:1. Odlična reakcija glavom iskusnog štopera.

75. minut
Bejbek menja Zdjelara.

74. minut
Mladi Nemanja Jović dobija žuti karton nakon starta nad Vlajkovićem.

69. minut
Dvostruka promena kod domaćih. Markovića i Holendera menjaju Jović i Štulić.

63. minut
GOOOL! "Parni valjak" melje Novi Pazar. Filip Holender je glavom savladao Drobnjaka - 3:0.
62. minut
GOOOL! Natho je siguran sa bele tačke - 2:0 za Partizan.
60. minut
Velika prilika za Holender, ali loše je reagovao napadač crno-belih.

54. minut
GOOOL! Partizan vodi 1:0! Velika greška golmana Drobnjaka, očajno je ispucao golman gostiju, a Marković je sjajno plasirao loptu sa 10-tak metara.
46. minut
U redovima Novog Pazara u igri je Vukajlović, na klupu se preselio Zimonjić.

46. minut
Dvostruka izmena kod domaćih Natho i Šćekić menjaju Sumu i Jojića.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Partizan - Novi Pazar 0:0.

45. minut
Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu.

36. minut
Dobar prodor Jojića, stigao je iskusni vezista na 10-tak metara od gola Drobnjaka, međutim, raščišćava Hadžibulić.

31. minut
Javnu opomenu zaradio je Hadžibulić.
30. minut
Holender je isapao sebičan u prethodnoj akciji. Imao je reprezentativac Mađarske odličnu priliku za proigravanje, ali je ipak odabrao da sam završi akciju sa 15-metara od gola Drobnjaka.

26. minut
Neverovatan promašaj Markovića! Asano je odlično šutirao sa 20-tak metara, a na odbijenu loptu je natrčao nekadašnji igrač Liverpula koji je veoma loše reagovao.
22. minut
Prvi žuti karton na meču. Zimonjić je zaradio javnu opomenu nakon starta nad Asanom.