21°C
29.04.2024.
117.1205
109.1422

SVE SE SLOŽILO U DRUGOM POLUVREMENU: Natho sa dva gola trasirao pobedu Partizana

28.10.2021. 16:28
Bibras Natho
Bibras Natho / Izvor: MN Press

Crno-beli povećali prednost u odnosu na večitog rivala.

Fudbaleri Patznraia savladali su u Humskoj ekipu Metalca sa 3:1 (1:1) u odloženom meču petog kola Superlige Srbije. Crno-beli su otpor tima iz Gornjeg Milanovca slomili u drugom poluvremenu i sada imaju osam bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu, ali i utakmicu više.

Nemanja Kojić za SD: "Gol protiv Zvezde mi je obeležio karijeru" Partizanov heroj opisao kako mu je u INDONEZIJI

MIHAJLOVIĆ POBESNEO KAO NIKAD: "Šta smo mi? Školarci? NE UĆUTKUJTE NAS!" Događaji od vikenda su ga iznervirali

KEŽMAN REŠIO DA PROGOVORI: Ovo je ISTINA o sukobu sa Nemanjom Vidićem

Nije dugo Partizanu da dođe do vođstva, pošto je već u 7. minutu Rikardo doveo crno-bele u vođstvo. Jojić je ubacio loptu u prostor, Rikardo vukao do samog kraja, njegov prvi pokušaj je blokiran ,al ije lopta ponovo došla do njega i drugi put je bio precizniji. Samo dva minuta kasnije je mogao Metalac do izjednačenja, ali je Stuparević pogodio prečku. Usledilo je desetak minuta mirnije igre da bi u 22. minutu Rikardo naleteo na loptu koju je kratko odbio Maslarević, ali nije mogao bolje da reaguje pa je lopta otišla pored gola. U 29. minutu je Metalac stigao do izjednačenja pošto je lopta posle mnogo odbijanja došla do Stuparevića koijem nije bilo teško da savlada Popovića. Pokušali su do odlaska na veliki odmor Miljković i Pantić, ali je na poluvremenu ostalo 1:1.

Metalac je prvi zapretio u nastavku preko Krajišnika koji je šutrao preko gola u 49. minutu, ali je Maslarević tri minuta kasnije napravio veliku grešku poigravajući se loptom ispred Rikarda koji mu je oduzeo, a golman Metalca ga oborio i skrivio penal koji je Natho realizovao za vođstvo Partizana. U 60. minutu je Partizan imao dve dobre prilike. Prvo je Rikardo zahvatio loptu sa 11 metara, ali je Maslarević odbranio njegov udarac, a zatim je u nastavku akcije zaustavio i pokušaj Jojića sa 25 metara. Došao je Partizan do 3:1 u 68. minutu kada je Popović poslao loptu sve do Jojića koji je izbio sam ispred Maslarevića, asistirao Nathu kojem nije bilo teško da postigne drugi gol na meču. VAR je proveravao ovu situaciju zbog potencijalnog ofsajda, ali je sve bilo po pravilima. Pet minuta kasnije je Živković imao veliku priliku, ali je šutirao preko gola. Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, pa su crno-beli mirno priveli utakmicu kraju i ostvarili trijumf.

PARTIZAN - METALAC 3:1 (1:1)

STADION Partizana

STRELCI: Gomeš 7 Natho 52 penal, 68 - Stuparević 29

SUDIJA: Lazar Lukić

PARTIZAN: Popović, Miljković (od 46. Živković), Miletić, Saničanin, Obradović (od 46. Urošević), Zdjelar, Jojić (od 76. Šćekić), Terzić (od 58. Jović), Pantić, Menig (od 46. Natho), Rikardo.

METALAC: Maslarević, Vlalukin, Bačkulja, Mlađović, Antonijević, Stojić, Odada (od 76. Jočić), Krajišnik (od 86. Milićević), Fićović (od 66. Đurić), Cvetković (od 86. Šarić), Stuparević (od 76. Furtula).

Fudbaleri Partizana danas od 16.55 dočekuju ekipu Metalca na stadionu u Humskoj u odloženom meču petog kola Superlige Srbije. Crno-beli imaju priliku da uvežamju prednost u odnosu na Crvenu zvezdu koja je juče poražena od Radnika u Surdulici.

Crno-beli su ostali jedini neporaženi tim u domaćem šampionatu i pokušaće da taj status zadrže i posle meča sa Metalcem, a tim Aleksandra Stanojevića u utakmicu ulazi sa ulogom apsolutnog favorita.

Trener Partizana odlučio se za najjači sastav koji mu je trenutno na raspolaganju, osim Lazara Markovića koji nije uopšte u protokolu, dok će na klupi meč početi Bibras Natho. Tradicija je u potpunosti na strani crno-belih koji su u prethodnih 10 mečeva u prvenstvu protiv Metalca ostvarili osam pobeda uz jedan poraz i nerešenu utakmicu.

92+3. minut
Šarić je šutirao pravo u Popovića. Kraj meča, Partizan je slavio sa 3:1.
88. minut
Vlalukin je pokušao iz slobodnog udarca, ali je šutirao pravo u Popovića.
86. minut
Dvostruka izmena u Metalcu, izlaze Cvetković i Krajišnik, a ušli su Šarić i Milićević.
73. minut
Živković je imao gotovo prazan gol, ali je šutirao preko gola.
68. minut
3:1!!! Vodi Partizan. Natho je strelac na asistenciju Jojića koji je dobio loptu od Popovića. VAR je proveravao situaciju, ali je sve bilo u skaldu sa pravilima.
66. minut
Prva izmena u Metalcu, izašao je Fićović, a ušao Đurić.
62. minut
Jović je imao sjajnu priliku, ali je Maslarević ponovo odlično intervenisao.
60. minut
Dve dobre šanse za Partizan. Rikardo šutirao sa 11 metara, ali je Maslarević bio bna mestu, da bi u nastavku akcije i Jojić probao sa 25 metara, ali je ponovo Maslarević dobro intervenisao.
58. minut
Još jedna izmena u Partizanu, Jović menja Terzića.
52. minut
2:1!!! Partizan ponovo vodi, pošto je Natho bio precizan sa bele tačke. Grešku je napravio Maslarević, poigravao se loptom ispred Rikarda koji je uspeo da mu je oduzme, a golman Metalca ga je oborio i skrivio penal dobivši i žuti karton.
49. minut
Krajišnik je pokušao sa skoro 20 metara, ali je njegov udarac završio preko gola.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Trostruka izmena u Partizanu, izašli su Obradović, Miljković i Zdjelar, a ušli su Urošević, Živković i Natho.

DRUGO POLUVREME

45+1. minut
Kraj prvog poluvremena.
45. minut
Pantić je pokušao sa 16 metara, ali je njegov udarac završio pored gola.
41. minut
Miljković je bio u dobroj poziciji, ali je loptu poslao pored gola.
29. minut
1:1!!! Stiže Metalac do izjednačenja. Posle karambola lopta je završila do usamljenog Stuparevića kojem nije bilo teško da postigen gol.
22. minut
Menig je uputio loptu na peterac, Maslarevića je odbio pravo na nogu Rikardu koji nije mogao bolje da reaguje i lopta je završila pored gola.
18. minut
Mirniji period igre posle gola i prečke.
9. minut
Imao je Metalac veliku priliku da izjednači, ali je Stuparević glavom pogodio prečku.
7. minut
1:0!!! Vodi Partizan posle kontra napada. Jojić je odlično odigrao u prostor Rikardu koji nije iz prvog pokušaja uspeo da pogodi gol, ali je lopta ponovo stigal do njega i ovog puta bio je precizan.