FRKA, PREKID i INCIDENTI: Zvezda rutinski PROTUTNJALA kroz Novi Pazar (VIDEO)

28.08.2016. 19:06
Zvezda
Zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli slavili na teškom gostovanju.

Koliko god boleo evropski brodolom, fudbaleri Crvene zvezde su uspeli da se brzo konsoliduju, oporave posle eliminacija od Sasuola i ostvare novi trijumf u Superligi. Izabranici trenera Miodraga Božovića rutinski su slavili u Novi Pazarom i stigli do šeste pobede u sezoni čime su se učvrstili na čelu tabele: Novi Pazar – Crvena zvezda 1:4 (0:2). Međutim, sve što se dešavalo na stadionu kraj Jošanice ostaće u senci incidenta koji su se zbili sredinom drugog poluvremena.

SKANDAL U NOVOM PAZARU: Golman domaćih završio u HITNOJ, utakmica PREKINUTA! (VIDEO)

Iako je trener Božović napravio čak šest izmena u odnosu na meč Sasuolom, Zvezda je već posle pola sata igre došla do kapitalnog vođstva. Crveno-beli su poveli golom Aleksandra Lukovića iz penala. Sudija Milan Ilić okarakterisao je kontakt Kange i Stanojevića kao prekršaj za najstrožnu kaznu što je izazvalo buru protesta domaćih igrača. Prednost Beograđana duplirao je Orlandić posle velikog kiksa Vasilića.

PENAL I PROTESTI: Zvezda vodi u Novom Pazaru (VIDEO)

Kad se činilo da se ništa epohalno neće dešavati u nastavku meča, zbio se incident u 63. minutu. Rezervista crveno-belih Predrag Sikimić je neoprezno, ali u svakom slučaju nenamerno, zakačio golmana Pazaraca Mladena Živkovića i naneo mu tešku povredu na licu. Sudija Ilić je iskučjučio napadača Zvezde što je bio uvod u opšti haos.

Sikimić je gađan stolicama dok je izlazio sa terena i to je bio početak većih nereda, zbog kojih je i policija stala kraj aut linije. Meč je prekinut nakon što je klupa gostiju zasuta stolicama i raznim predmetima sa zapadne tribine.

Prekid je trajao skoro 20 minuta, a sve dileme ako su uošte i postojale razrešio je Džon Ruiz. Pazarci su uspeli preko agilnog Travančića da dođu do počasnog gola. U poslednjim sekundama Dušan Anđelković je golčinom stavio tačku na ubedljivu pobedu crveno-belih

NOVI PAZAR – CRVENA ZVEZDA 1:4 (0:2)

STRELCI: 0:1 Luković (24 pen), 0:2 Orlandić (32), 0:3 Ruiz (86), 1:3 Travančić (93), 1:4 Anđelković (102)

NOVI PAZAR: Živković (od 64. Zečević), Vasilić (od 84. Đoković), Stanojević, Mutavdžić (od 30. Lepović), Alivodić, Travančić, Čečarić, Dimitrijević, Marić, Micevski, Tintor

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Anđelković, Petković, Luković, Rendulić, Donald, Ruiz, Kanga (od 66. Plavšić), Mouče od 78. Srnić), Poletanović, Orlandić (od 46. Sikimić)