IMA ČELSI DISASIJA, ALI I PALMERA: Kol(d) sprečio iznenađenje na Bridžu

17.03.2024. 17:16
Kol Palmer
Kol Palmer / Izvor: Reuters

Ponovo je Englez izvukao Plavce.

Fudbaleri Čelsija plasirali u se u polufinale FA kupa, pošto su na svom terenu u četvrtfinalu ovog takmičenja savladali Lester rezultatom 4:2.

VLAHOVIĆ DOBIO DVA ŽUTA KARTONA ZA 10 SEKUNDI! Ni Kostić nije dočekao kraj meča u novom kiksu JuventusaDušan Vlahović

Niko Kovač više nije trener fudbalera VolfsburgaNiko Kovač

Niko Kovač više nije trener fudbalera Volfsburga

JOVELJIĆ JE PRVI STRELAC MLS LIGE: Srbin je i na četvrtom meču postigao gol (VIDEO)Dejan Joveljić

Plavci su posle prvog poluvremena vodili 2:0. Golove za londonski klub postigli su Mark Kukurelja u 13. i Kol Palmer u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Rahim Sterling nije iskoristio penal za Čelsi u 26. minutu. Lester je smanjio na 2:1 u 51. minutu autogolom Aksela Disasija, a na 2:2 je izjednačio Stefi Mavididi u 62. minutu.

Čelsi je do pobede stigao u finišu meča i to zahvaljujući Kolu Palmeru. Englez je izvanredno petom asistirao Čukvuemeki koji je pogodio u drugom minutu nadoknade, da bi Noni Madueke u 98. minutu postavio konačan rezultat. Srpski golman Đorđe Petrović bio je na klupi za rezerve u ekipi Čelsija.

U subotu su plasman u polufinale FA kupa izborili Mančester siti i Koventri. U poslednjem četvrtfinalu FA kupa kasnije danas igraće Mančester junajted i Liverpul.