31.10.2023. 21:36
Ženska fudbalska reprezentacija Srbije
Ženska fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: FSS

Srpkinje i dalje druge iza Poljakinja.

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa Poljskom 1:1 (0:1) u meču četvrtog kola Grupe 3 Divizije B Lige nacija. Gol za Srbiju postigla je Dina Blagojević u 52. minutu, dok je za gostujući tim precizna bila Natalija Padilja u 43. minutu.

„SVAKI ČUČANJ VREDI VIŠE” – „VEČITI” UJEDINJENI U HUMANOJ MISIJI FONDACIJE MOZZARTMozzart

"NAJRADIJE NE BI NI IGRALI SA ZVEZDOM": Lazetić bez dlake na jeziku! TSC DESETKOVAN stiže na "Marakanu"Žarko Lazetić

NISU SAMO VINISIJUS I KEPA: Rodrigo takođe produžava ugovor sa RealomRodrigo

NISU SAMO VINISIJUS I KEPA: Rodrigo takođe produžava ugovor sa Realom

Poljakinje su agresivnije ušle u utakmicu i već u četvrtom minutu su pogodile stativu. Srbija nije uspevala da ozbiljnije ugrozi golmana gostujuće ekipe. U 42. minutu Pajor je pronašla Padilju koja šalje loptu u mrežu i donosi prednost svojoj ekipi.

Već na početku drugog poluvremena Dina Blagojević je centaršut Jelene Čankovič iskoristila da postigne gol u 52. minutu. Milica Kostić je upisala više odbrana do kraja utakmice i tako sačuvala bod svojoj ekipi. Posle četiri odigrana kola, Poljska je prva u grupi sa deset bodova, Srbija na drugom mestu ima sedam, a Ukrajina i Grčka imaju po tri. U decembru će Srbija gostovati Grčkoj, a u poslednjem kolu će dočekati Ukrajinu.