PREMIJER LIGA: Pobede Liverpula, Aston Vile i Vest Hema, remi u Brajtonu

12.11.2023. 17:11
Mohamed Salah
Mohamed Salah / Izvor: Profimedia

Briljirao Salah.

Fudbaleri Liverpula, Aston Vile i Vest Hema su ostvarili pobede, dok je Brajton remizirao sa Šefild junajtedom (1:1) u mečevima 12. kola Premijer lige.

PEH ZA ROSONERE: Povredio se Leao, poznato koliko odsustvuje Rafael Leao

PEH ZA ROSONERE: Povredio se Leao, poznato koliko odsustvuje

RAZBESNEO GA NOVI KIKS NAPOLIJA: De Laurentis zabranio treneru i fudbalerima da daju izjaveAurelio de Laurentis

IZNENAĐENJE NA JUGU ITALIJE: Minimalac Empolija protiv NapolijaNapulj

IZNENAĐENJE NA JUGU ITALIJE: Minimalac Empolija protiv Napolija

Izabranici Jirgena Klopa nisu ponovili grešku iz prošle nedelje kada im je Luton otkinuo dva boda. Ovoga puta rutinska pobeda protiv Brentforda (3:0) na Enfildu.

Mohamed Salah je bio jedan od najzaslužnijih za trijumf. Egipćanin je postigao prva dva gola, a konačan rezultat je postavio Diogo Žota.

Aston Vila je bila bolja od Fulama (3:1). Strelci za tim iz Birmingema su bili Robinson (autogol), Mekgin i Votkins. Himenez je postigao počasni gol za goste.

Najuzbudljivije je bilo u Londonu, gde je Vest Hem savladao Notingem Forest (3:2). Poveli su domaći već u trećem minutu. Lukas Paketa je pogodio mrežu. Ipak, "Šumari" su preokrenuli rezultat preko Avonija i Elange.

Čekićari se nisu predavali i u poslednjih 25 minuta su preokrenuli rezultat. Džejms Vord Prauz je ponovo pokazao zašto je jedan od najboljih izvođača prekida u ligi. Sjajni veznjak je sa dve asistencije kao na tacni prvo uposlio Bovena u 65. minutu, a potom i Součeka dva minuta pre kraja za erupciju oduševljenja na London stadionu.