GAZE KA NOVOJ TITULI: Olimpijakos UBEDLJIV protiv najvećeg rivala (FOTO)

06.11.2016. 20:31
FK Olimpijakos
FK Olimpijakos / Izvor: Reuters

Odigrano je 8. kolo Superlige Grčke.

Fudbaleri Olimpijakosa su nastavili da dominiraju u Superligi Grčke. Nedavno su pobedili PAOK, rezultatom 2:1, a u najvećem derbiju tamošnjeg fubala savladali Panatinaikos sa 3:0. Strelci su bili Alberto Botija, Tarik Eljunusi i Braun Ideje, a PAO je u 71. minutu imao priliku da ublaži poraz. Međutim, Kristijan Ledezma nije realizovao penal. Sve vreme za prvaka Grčke je igrao reprezentativac Srbije, Luka Milivojević. U 34. minutu, strelac pobedonosnog gola protiv PAOK je dobio žuti karton.

Već posle osam odigranih utakmica, crveno-beli iz Pireja imaju 21 bod, i imaju prednost od sedam bodova u odnosu na drugoplasirani Panatinaikos. Podsetimo, Olimpijakos ima ukupno 43 nacionalne titule, a od toga su poslednjih šest uzastopne.