GOLD KUP: Drama u Filadelfiji, MINIMALCIMA do drugog polufinalnog para (VIDEO)

01.07.2019. 07:57
USA - Kurakao
USA - Kurakao / Izvor: Profimedia

Velika borba za nastavak takmičenja.

Fudbalska reprezentacije SAD-a i Jamajke obezbedile su plasman u polufinale ovogodišnjeg Gold kupa, minimalnim pobedama u nokaut fazi takmičenja. Amerikanci su savladali Kurasao sa 1:0 (1:0), dok je Jamajka tek u drugom delu slomila otpor Paname i zakazala upravo duel sa "Jenkijima".

EP ZA ŽENE: Drama do poslednje kapi ZNOJA, Srbija i Belgija odigrale meč za INFARKT! Sve je gorelo (VIDEO)

MILOJEVIĆ OTKRIO BAŠ SVE: Kakav je Kanjas, da li dolazi Žander, a pričao je i o Vuliću (FOTO)

OVO ĆE ZANIMATI DELIJE: Kolarov PRELOMIO! (FOTO)

Amerikanci su pred svojom publiko u Filadelfiji slavili golom veziste Šalkea Mekenija, koji je u 25. minutu iskoristio odličan centaršut Kristijana Pulišića sa levog boka i glavom zatresao mrežu. Ipak, igrači Kurasaoa se nisu predavali, pokušavali su da izjednače do poslednjeg momenta, a imali su i nekoliko izglednih šansi pred golom favorizovanog domaćina, doduše bez prave završnice.

Jamajka je u sinoćnem drugom četvrtfinalu u veoma tvrdom meču nadigrala Panamu, a jedini pogodak na meču delo je Matoksa u 74. minutu, iz jedanaesterca.

Podsetimo, u drugom polufinalnom susretu sastaće se Meksiko i Haiti, koji je šokantno eliminisao Kanadu Milana Borjana, a taj duel na programu je u noći između utorka i srede od četiri časa. Jamajka i SAD se sastaju dan kasnije u tri sata ujutru po našem vremenu.

Pogledajte kako izgleda Aleksandra Matić, supruga reprezentativca Srbije Nemanje Matića