Grujić: Sudija procenio da nije bilo kontakta za faul Ndiajea, penal je čist

22.04.2024. 16:53
Srbija Danas/Maxbet sport
Danilo Grujić
Danilo Grujić / Izvor: MN Press

Pavle Ilić je ovaj derbi sudio sasvim ok. Bilo je nekih sitnih grešaka, ali to je stvar iskustva, odnosno neiskustva. U sledećem će da bude još bolji, izjavio je nekadašnji sudijski internacionalac Danilo Grujić, koji je analizirao sporne situacije sa 173. večitog fudbalskog derbija između Crvene zvezde i Partizana.

Crvena zvezda je pre dva dana na svom terenu pobedila Partizan rezultatom 3:2 u meču 31. kola Superlige Srbije, odnosno u prvom kolu plej-ofa. Fudbaleri Partizana imali su primedbe na arbitražu Pavla Ilića, koji je sudio i 172. večiti derbi. Grujić je analizirao sporne situacije sa 173. večitog derbija. On tvrdi da fudbaler Crvene zvezde Šerif Ndijae nije napravio prekršaj nad kapitenom Partizana Svetozarom Markovićem u 89. minutu pre nego što je izjednačio na 2:2.

- Sve je do intenziteta. Procenio je da nije bilo dovoljno kontakta za faul i da je Marković prelako pao. Nije bilo rame u rame, obično se tu prednost daje defanzivcu. Delikatna situacija. Može, ali i ne mora da se svira faul - rekao je Grujić za Maksbetsport.

Crvena zvezda je do pobede stigla u 99. minutu iz penala. Fudbaler Partizana Nikola Antić prethodno je oborio napadača Zvezde Osmana Bukarija, a sudija Pavle Ilić je pokazao na belu tačku. Katai je bio precizan sa 11 metara za 3:2.

Ono je kazneni udarac. Antić uklizava van šesnaesterca, nema u tom trenutku faula. Lopta je u igri, nastavlja Bukari kretnju. Poslednji kontakt se dešava u šesnaestercu, Antić udara Bukarija po zglobu. Postavlja se pitanje šta je Antić mogao s nogama u tom trenutku, da li je mogao da ih savije drugačije ili ne. Ali kontakt je postojao i to je penal - naveo je Grujić i dodaje da je Ilić trebalo da pokaže žuti karton Antiću.

Drugo poluvremene utakmice između Zvezde i Partizana bilo je produženo za 21 minut.

- Za to je uglavnom zadužen AVAR. Sudija tu komunicira sa VAR sobom i sa četvrtim sudijom. Oni mogu da mu sugerišu koliko je vremena izgubljeno. Na kraju konačnu odluku donosi glavni sudija - istakao je Grujić.

Grujić je na kraju ocenio suđenje Pavla Ilića na prethodna dva večita derbija.

- Sudije se previše oslanjaju na VAR, zato greše. Trebalo bi da sude kao da ne postoji. Ilić je ovaj derbi sudio sasvim OK. Bilo je nekih sitnih grešaka, ali to je stvar iskustva, odnosno neiskustva. Prethodni je sudio jako loše, to znači da je sve bolji i bolji! U sledećem će da bude još bolji - zaključio je Grujić.