Utorak 19. mar 2024.
Fudbalska reprezentacija Italije

EURO: Italija maksimalna, Vels u osmini finala, Turska završila učešće (VIDEO)

Sve je poznato u grupi A.

Fudbaleri Italije i Velsa plasirali su se u osminu finala Evropskog prvenstva, krajnji je ishod u grupi A, dok će Švajcarska čekati da se nađe u grupi najboljih trećeplasiranih selekcija. Turska je završila učešće na šampionatu sa sva tri poraza.

NAJBOLJEG ČEKA AUDI A4! Igra je laka a pravila jednostavna - evo šta je potrebno da uradite

JEDAN MU JE BIO DOVOLJAN: Ronaldo pogodio protiv Nemačke i postavio novi rekord

OVO SAMO SRBIN MOŽE DA SMISLI: Milan je uradio NEVIĐENU foru sa Ronaldovim sklanjanjem flašica (VIDEO)

Italijani su i pre meča protiv Velsa imala obezbeđen plasman u osminu finala, ali ništa nije tim Roberta Manćinija prepustio slučaju. Azuri su od starta bili bolji tim, pritiskali Vels i stvarali šanse, ali su ipak na kraju postigli samo jedan gol i to u 39. minutu kada je Pesina iskoristio ubacivanje Veratija posle prekida. Mogli su Italijani i ubedljivije da slave, ali je Bernadeski pogodio stativu iz slobodnog udarca u 59. minutu. Velšani su imali dve dobre šanse, po jednu u oba poluvremena. Prvo je u 28. minutu Ginter glavom šutirao pored gola, da bi Bejl iz voleja prebacio gol u 75. minutu. To je bil opremalo za vrlo raspoložene Italijane koji su rutinski priveli meč kraju.

U Bakuu je Turska prva zapretila par puta, ali je Švajcrska prva stigla do gola već u šestom minutu preko Seferovića. Nastavile su Sjadžije da isprobavaju reflekse golmana Turske koji je bio nemoćan u 26. minutu kada je Šaćiri postigao sjajan gol i duplirao prednost Švajcarske. Turci su uglavnom pokušavali iz daljine i to im se isplatilo u 62. minutu kada je Kaveči savladao Zomera. Međutim, kratko je trajala radost Turske pošto je Šaćiri u 68. minutu rešio pitanje pobednika još jednim lepim golom. Turska je završila učešće sa samp jednim datim golom i sva tri poraza na Evropskom prvenstuv.

Danas od 18 časova na programu su oba meča poslednjeg kola u grupi A koji će odlučiti o putnicima u narednu fazu. Italija će na Olimpijskom stadionu u Rimu dočekati Vels, dok će Švajcarska takođe na Olimpijskom stadionu, ali u Bakuu dočekati Tursku.

Italija je prebrinula sve brige oko plasmana u finala posle dve pobede u prva dva kola i bez pritiska očekuje meč protiv Velsa. Zmajevi predvođeni Geretom Bejlom imaju četiri boda i bod im je dovoljan da osiguraju plasman u osminu finala, dok bi pobedom protiv Azura mogli i do prvog mesta u grupi A. Selektor Azura Roberto Manćini odlučio je da na teren pošalje sastav Donaruma, Toloi, Bastoni, Bonući, Emerson, Pesina, Žoržinjo, Verati, Kijeza, Bernardeski i Beloti. Selektor Zmajeva Robert Pejdž odlučio se za Vorda, Vilijamsa, Rodona, Robertsa, Guntera, Morela, Ampadua, Alena, Remzija, Džejmsa i Bejla.

U meču Švajcarske i Turske mesta za kalkulacije nema. Pobeda je potrebna i jednoj i drugoj reprezentaciji kako bi ostali u kakvoj takvij šansi za plasman u osminu finala, ali neće sve zavisiti sam od njih jer će morati da se poklope i neke druge stvari. Obe selekcije u prva dva kola nisu pokazali mnogo toga, posebno Turska koja je oba puta poražena bez postignutog gola, dok su Švajcarci uspeli da remiziraju sa Velsom u prvom kolu i dožive poraz od Italije. Selektor Sajdžija Vladimir Petković odlučio se za sastav Zomer, Elvedi, Akanđi, Rodrigez, Zuber, Vidmer, Džaka, Frojler, Šaćiri, Šeferović i Embolo, dok će Senol Guneš poslati na teren Čakira, Ajhana, Čelika, Sojunčua, Demirala, Muldura, Kavečija, Tufana, Čalhanoglua, Undera i Jilmaza.

90+3. minut
Kraj na oba meča, slavlje Italijana i Švajcaraca.
89. minut
Beloti je pokušao sa 16 metara, ali je Vord bio na mestu.
85. minut
Na oba meča je prilično opao tempo.
80. minut
Dobar pokušaj Čengiza Undera, lopta je otišla tik iznad prečke. Od svega samo korner za Tursku.
75. minut
Velika šansa za Vels, Bejl je uhvatio loptu na volej, ali je sa sedam, osam metara šutirao preko gola.
68. minut
3:1!!! Ponovo Švajcarska ima dva gola prednosti. Šaćiri je ponovo odlično šutirao sa 13, 14 metara i bio precizan.
65. minut
Velika prilika za Italiju. Kijeza je probio po desnoj strani, dodao Belotiju, ali je Vord odličmo intervenisao.
62. minut
2:1!!! Smanuje Turska u Bakuu. Kaveči je sjajnim odarcem sa 17 metara savladao Zomera za prvi gol Turske na Evropskom prvenstvu.
60. minut
Izmena u Velsu, ulazi Kifer Mur umesto Morela.
56. minut
Vels ostaje sa igračem manje pošto je isključen Ampadu posle faula nad Bernadeskijem. Bio je to direntak crveni karton.
54. minut
Probao je Čengiz Under sa distance, ali je to bio loš šut.
53. minut
Bernadeski iz slobodnog udarca sa skoro 30 metara pogađa stativu.
52. minut
Embolo je imao dobru priliku za Švajcarsku, a njegov udarac je odbranio Ugunčar Čakir.
50. minut
Jilmaz je pokušao glavom, ali je to bilo veoma loše.
46. minut
Počelo je drugo poluvrem u Rimu i Bakuu. Izmena u Italiji, Aćerbi je zamenio Bonućija.

II POLUVREME

45+2. minut
Završeno je prvo poluvreme i u Bakuu.
45. minut
Kraj prvog poluvremena u Rimu.
39. minut
1:0!!! Konačno je Italija probila bedem Velsa. Verati je posle prekida ubacio loptu u šesnaesterac, a Pesina se odlično snašao i sa osam, devet metara pogodio mrežu.
28. minut
Prilika za Vels posle kornera, ali je Ginter glavom šutirao pored gola.
26. minut
2:0!!! Šaćiri je duplirao prednost Švajcarske. Odlično se snašao i sa 17 metara poslao loptu pod prečku.
24. minut
Odlična prilika za Italiju, Beloti je šutirao, ali nije bio precizan.
21. minut
Zuber je pokušao sa distance, ali je ta lopta otišla daleko od gola Turske.
17. minut
Još jedna prilika za Italiju, Toloi je šutirao, Pesina skrenuo loptu, ali je Vord bio oprezan.
16. minut
U Bakuu je Muldur dobro šutirao, ali ponovo Zomer dobro interveniše.
15. minut
Pokušao je Emerson sa dvadesetak metara, ali je šutirao pravo u Vorda.
14. minut
Italija od starta ima inicijativu protiv Velsa, ali za sada bez konkretne šanse.
6. minut
1:0!!! Turska je pretila, ali je Švajcarska prva sstigla do gola. Seferović je precizno šutirao sa 16 metara i savladao Ugurčana Čakira.
4. minut
Još jedan pokušaj Turske, Ajhan je šutirao, a Zomer odlično intervenisao.
3. minut
Prvo uzbuđenje u Bakuu, Tufan je šutirao sa dvadesetak metara visoko preko gola.