HOLANĐANI SE OSVETILI SA KAMATOM: Nemci poraženi kod kuće, raspucani Austrijanci, Belgijanci i Hrvati (FOTO)

06.09.2019. 23:20
Fudbalska reprezentacija Holandije
Fudbalska reprezentacija Holandije / Izvor: Reuters
Veče prepuno golova.

Kao i prethodne večeri, u petak je takođe odigrano devet mečeva, a najviše pažnje privukao je derbi Nemačke i Holandije u kojem su Lale odnele ceo plen i osvetile se za poraz iz marta meseca u Amsterdamu. Austrijanci su obeleži veče sa šest golova u mreži nejake Letonije, dok su Belgijanci i Hrvati imali više milosti pa su postigli ''samo'' po četiri protiv San Marina i Slovačke.

PONOVO ZALUDEO PLANETU: Posle ovih Jokićevih poteza pašćete na d*pe! (VIDEO)

POSLE BRUTALNOG PORAZA OD SRBIJE: Oglasio se selektor Portorika! Oni će iskoristi sve...

MOŽDA NALETI NA ORLOVE U ČETVRTFINALU: Luis Skola bez dlake na jeziku... (FOTO)

U Hamburgu su Nemačka i Holandija još jednom pokazale zašto su možda i najbolje reprezentacije na Starom kontinentu trenutno. Lale su sa 4:2 uzvratile na poraz iz marta u Amsterdamu, iako su Panceri vodili na poluvremenu pošto je u 9. minutu Gnabri bio precizan. Međutim, usledilo je čudesno poluvreme Holanađana i četi gola u mreži Nojera. De Jong je izjednačio u 59. minutu, da bi Tah autogolom doneo potpuni preokret i vođstvo Holanfdije od 2:1. Posle igranja rukom De Lihta u šesnaestrcu, Nemcima je izjednačenje iz penala doneo Kros u 73. minutu, ali ih nije spasio. Malen je u 79. doneo novo vođstvo Lalama golom na svom debiju za seniorski tim, da bi Vajnaldum potvrdio pobedu u sudijskoj nadoknadi. U drugom meču do prvih bodova je stigla Belorusija koja je u gostima savladala Estoniju.

Nemačka - Holandija 2:4

(Gnabri 9, Kros 73 (p) - De Jong 59, Tah 66 ag, Malen 79, Vajnaldum 90+1)

Estonija - Belorusija 1:2

(Sorga 54 - Naumov 48, Skaviš 90+2)

IGRAČ PORTORIKA SVOJIM TVITOM ZAPALIO DRUŠTVENE MREŽE: Srbija je nezaustavljiva vojska (FOTO)

U grupi E je Vels posle dosta muka savladao Azerbejdžan i to golom Bejla u 84. minutu za 2:1, dok je Hrvatska bez problema pregazila Slovake sa 4:0 i došla na deobu prvog mesta sa Mađarskom.

Slovačka - Hrvatska 0:4

(Vlašić 45, Perišić 46, Petković 72, Lovren 89)

Vels - Azerbejdžan 2:1

(Pašaev 26ag, Bejl 84 - Emreli 59)

REČ SELEKTORA! Sale ZABRINUT uoči duela sa Španijom zbog ovoga!

U G grupi Slovenija je uspela da pred domaćim navijačima u Ljubljani savladala Poljsku i probije se na treće mesto u grupi. Posle dva startna poraza, Austrijanci su stigli i do četvrte pobede u nizu pošto su sa šest golova počastili Letoniju.

Austrija - Letonija 6:0

(Arnautović 7. i 53. (p), Sabicer 13, Steinbors 76ag, Lajmer 80, Gregorič 85)

Slovenija - Poljska 2:0

(Struna 35, Sporar 65)

Večeras su odigrane i sve utakmice grupe I  ukojima je Belgija očekivano bila ubedljiva protiv San Marina, dok je Rusija savladala Škote u gostima. Kipar i Kazahstan su odigrali nerešeno.

Kipar - Kazahstan 1:1