IMALI SU SRCE VELIKO KAO RUSIJA: Pre tačno 10 godina Zvezda je odigrala NAJLUĐI meč IKADA (VIDEO)

06.08.2019. 17:08
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Delije se nadaju istom ishodu protiv Kopenhagena.

Pre tačno deset godina, 6. avgusta 2009. Crvena zvezda je na Marakani dočekala Dinamo Tbilisi u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Sedam dana ranije su puleni Vladimira Petrovića Pižona poraženi u Gruziji sa 2:0 i bila im je potrebna pobeda od tri gola razlike kako bi se domogli plej-ofa za ulazak u grupnu fazu.

TRESE SE REGION! Zvezda i Dinamo ZARATILI oko istog igrača! Srpski i hrvatski ŠAMPION žele samo NJEGA (VIDEO)

NAJNOVIJE INFORMACIJE: Jedan od najboljih Zvezdinih igrača NEIZVESTAN za Kopenhagen (FOTO)

ZVEZDA NA POTEZU: Bojan Krkić napustio Stouk, SLOBODAN je u IZBORU nove sredine (FOTO)

Na tribinama našeg najvećeg stadiona je bilo oko 30.000 navijača Crvene zvezde koji su sa nestrpljenjem čekali da njihovi ljubimci izađu na teren i krenu u pohod ka narednoj rundi kvalifikacija. Međutim, samo tri minuta od kada je sudija Said Endžimi dao znak za početak utakmice usledio je hladan tuš za crveno-bele. Posle centaršuta gostiju iz slobodnog udarca, mrežu Bojana Pavlovića je pogodio Dejan Lekić i autogolom udaljio svoj tim od prolaska.

Igračima Crvene zvezde je bilo potrebno malo vremena da se konsoliduju, a u 18. minutu je rezultat poravnao Slavko Perović posle centaršuta Pavla Ninkova. Međutim, novi šok usledio je šest minuta kasnije kada je posle velike greške Bojana Pavlovića mrežu crveno-belih zatresao Mate Vatsadze. U tim trenucima je delovalo da je sve izgubljeno, ali je Dejan Lekić odmah uspeo da donese novo izjednačenje svom timu.

Dejan Lekić
Dejan Lekić / Izvor: MN Press

Možda i ključni momenat dogodio se u nadoknadi prvog poluvremena kada je Lekić novim pogotkom, posle centaršuta Nikole Lazetića, doveo Zvezdu u vođstvo u najboljem mogućem trenutku.

Prvih pola sata drugog poluvremena je bilo pravo zatišje pred buru, a onda je nastao vatromet. U 76. minutu je Slavko Perović pao u kaznenom prostoru gostiju, a sudija Endžimi je pokazao na belu tačku. Siguran egzekutor bio je Mendeš Kadu i tada je crveno-belima nedostajao samo jedan gol za prolazak dalje.

Pošto se utakmica igrala po velikom pljusku igrači su bili na izmaku snage, ali su pokazali da imaju veliko srce i u 88. minutu je usledila erupcija oduševljenja na tribinama, pošto je Dejan Lekić posle centaršuta Vladimira Bogdanovića zakačio loptu glavom i polsao je iza leđa golmana gostiju za 5:2.

Posle tog gola crveno-beli su uspeli da sačuvaju prednost do poslednjeg sudijskog zvižduka i moglo je da počne veliko slavlje. Najzanimljivije detalje sa te utakmice pogledajte u sledećem video prilogu.

Na toj utakmici za Crvenu zvezdu su od starta nastupili Pavlović, Ninkov, Savić, Đorđević, Cvetković, Savio, Isah, Lazetić, Blažić, Perović i Lekić, a sa klupe su priliku dobili Kadu, Bogdanović i Nikolić.

IZAZOV JE PAO: Zvezdaši poslali PAKLENU poruku evroligašima! (VIDEO)

Tačno deset godina kasnije Crvena zvezda dočekuje Kopenhagen u meču sezone, a navijači se nadaju da će puleni Vladana Milojevića pokazati volju i želju kao njihovi prethodnici te kišne večeri.

Opšte mišljenje navijača Crvene zvezde je da ta ekipa nije imala prevelik kvalitet, ali je jedna od omiljenih generacija mnogima zbog toga što je imala srce veliko kao Rusija.

Pogledajte kako izgleda navijačica Spartaka iz Moskve Polina.