ISTORIJA! Gruzija po prvi put otišla na EVRO: Izbacili bivše šampione na penale

26.03.2024. 20:51
Fudbaleri Gruzije
Fudbaleri Gruzije / Izvor: Profimedia

Fudbaleri Gruzije plasirali su se na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj i po prvi put u svojoj istoriji će nastupiti na nekom velikom takmičenju.

Oni su večeras u Tbilisiju, u finalu baraža "staze C" savladali selekciju Grčke  posle boljeg izvođenja penala rezultatom 4:2. Nakon 120 minuta fudbala nije bilo golova.

Gruzija će na Evru igrati u grupi F sa Portugalom, Turskom i Češkom.

U 90 minuta igre nismo videli mnogo šansi, oba tima su igrala čvrsto, a Grci su vodili glavnu reč na terenu. Ipak uzbuđenja nije zafalilo u produžetku.

Grci su u 102. minutu pogodili prečku, a samo tri minuta šanse Gruzija je imala odličnu šansu, no se tu istakao golman Vlahodimos.

Bilo je uzbuđenja i do kraja produžetaka, ali mreže su mirovale, te su usledili penali.

Grci, koji su inače EVRO osvojili 2004. godine, su promašili dva jedanaesterca, dok su Gruzini samo jednom bili neprecizni.

Tačku je stavio Kvekveskiri u petoj seriji.