SENZACIJA U PALERMU: Makedonci šokirali Italiju, Portugalci se provukli sa Turcima (VIDEO)

24.03.2022. 22:43
Italija
Italija / Izvor: Reuters

Azuri razočarali.

Fudbaleri Severne Makedonije savladali su Italiju u Palermu (1:0), dok je Portugalija bila bolja od Turske (3:1) u mečevima polufinala baraža sa Svetsko prvenstvo u Kataru i ove dve reprezentacije će igrati finale u Lisabonu za plasman na Mundijal.

PIKSI VRLO ZADOVOLJAN: Rutinska pobeda, mogla je biti i VEĆA! Bilo je prinudnih izmena

KAO DA JE POČETNIK: Pogledajte za šta sudija NIJE DAO PENAL Srbiji! Mitrović u neverici (VIDEO)

SRBI VODE, MAĐARI POLUDELI: Kažu da je Mitrović igrao rukom! Dugo se gledao VAR i - GOL JE! (VIDEO)

Razočaravajuće veče za tim Roberta Manćinija. Ušli su u ovu utakmicu kao apsolutni favoriti, gotovo da nije bilo osobe koja nije prognozirala finale Portugalija - Italija, međutim...

Da se samo gleda statistika sigurno je da su Italijani bolji, pošto je za 90 minuta odnos šuteva u gol bio 32:4 za domaćina.

Ali situacija u 92. minutu je sve bacila u vodu. Trajkovski je posle ispucane lopte golmana Dimitrijevskog primio loptu na 20 metara i raspalio po golu, sjajan udarac u dalji ugao, koji Donaruma nije mogao da zaustavi.

Selekcija Portugalije uspela je da opravda ulogu favorita u meču sa Turskom. Do prednosti su domaći stigli u 15. minutu preko Otavija. Udarac Bernarda Silve stao je na stativi, ali je sve to pratio fudbaler Porta i uspeo da prevari Čakira.

Tim Fernanda Santoša je duplirao vođstvo u 42. minutu, kada Diogo Žota u svom stilu glavom pogodio bliži ugao.

Turci se nisu predavali i u 65. minutu su smanjili rezultat. Sjajna timska akcija gostiju koju je krunisao Burak Jilmaz. Veliku priliku propustio je isti igrač u 83. minutu, kada je dosuđen jedanaesterac za Tursku, ali je napadač Lila bio neprecizan.

Nunjez je postavio konačan rezultat u 94. minutu i zakazao finale sa Severnom Makedonijom.

Geret Bejl je vodio svoj Vels do plasmana u završnicu baraža. Kontroverzni igrač Real Madrida je bio dvostruki strelac u pobedi nad Austrijom. Prvo je u 25. minutu fenomenalno pogodio iz slobodnjaka, da bi bio strelac i u 51. minutu.

Austrija je uspela da smanji rezultat u 65. minutu autogolom Dejvisa i to je bilo sve od njih, pa će Velšani igrati protiv boljeg iz duela Škotske i Ukrajine.

Nije bilo golova tokom regularnih 90. minuta na meču Švedska - Češka, pa se otišlo u produžetke. Tamo su se bolje snašli domaći, jedini gol je postignut u 110. minutu, a to je bilo delo Kvajsona.

Odlično su kombinovali on i Isak, razmenili nekoliko pasova, da bi bivši igrač Mainca izašao sam ispred Vaclika i unutrašnjim delom stopala rutinski ga prevario i poslao svoju selekciju u finale na baraža na megdan Poljskoj.

Utakmica Portugal - Severna Makedonija se igra u utorak od 20:45.