IZNENAĐENJE U BUNDESLIGI: Davljenik ZAUSTAVIO svetskog ŠAMPIONA (VIDEO)

15.02.2021. 22:54
FK Bajern
FK Bajern / Izvor: Reuters

Ovome se niko nije nadao.

Samo nekoliko dana posle osvojene titule svetskog klupskog šampiona, fudbaleri Bajerna razočarali su svoje navijače, pošto su na "Alijanc areni" remizirali sa Arminijom iz Bilefilda rezultatom 3:3.

BAJERN ČUVA OTKRIĆE SEZONE: Spreman je novi petogodišnji ugovor (FOTO)

UŽAS ISPRED STADIONA: Prvo je potegao pištolj na novinara, a zatim je okrenuo ka kamermanu... (VIDEO)

SADA NA NEBU IGRA SA MARADONOM: Preminuo legendarni Argentinac Leopoldo Luke

Meč je obilovao uzbuđenjima, a hladan tuš za branioca titule usledio je već u 9. minutu, kada je Mihel Vlap doveo goste u vođstvo, preciznim udarcem unutar šesnaesterca.

Pokušavali su Bavarci da izjednače, propustili nekoliko prilika, da bi u finišu poluvremena doživeli novi udarac. Posle kornera strelca vodećeg gola Vlapa, najviši u kaznenom prostoru bio je Piper i udvostručio prednost gostiju iz Bilefilda.

Nadu Bajernu vratio je najbolji strelac tima Robert Levandovski, koji je posle ubačene lopte Alabe u šesnaesterac, odlično primio istu, a zatim je poslao pored nemoćnog golmana gostiju za 1:2.

Arminija nije ustuknula pred evropskim i svetskim šampionom. I posle primljenog gola, gosti su nastavili sa atacima, a kada je u drugom delu prestao sneg da pada, stigli su i do trećeg pogotka.

Odličnu kontru istrčao je Voglzamer, uputio centaršut po zemlji prema Gebajeru, kome nije bilo teško da iz blizine samo smesti loptu u nezaštićenu mrežu za vođstvo od 3:1.

Samo osam minuta kasnije, Bavarci su ponovo vratili neizvesnost u meč. Centrašut Sanea odlično je ispratio Toliso i udarcem glavom smanjio na 3:2.

Konačan rezultat postavio je Dejvis u 70. minutu, postigavši najlepši pogodak u meču. Posle napada Sanea po boku i ubačaja u kazneni prostor, lopta se odbila na nogu Kanađaninu Alfonsu Dejvisu koji je iz prve opalio po njoj i majstorski zatresao mrežu.

Do kraja meča viđeno je još nekoliko šansi, Arminija je postigla i četvrti gol u 73. minutu preko Kordove, ali je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Bajern je remijem ostao na liderskoj poziciji sa 49 bodova, pet više od drugoplasiranog Lajpciga, dok je Arminija ostala u grupi najugroženijih klubova, sa samo 18 poena, isto koliko ima i Radonjićeva Herta, ali se tim iz Berlina nalazi na mestu koje garantuje opstanak u Bundesligi.

Pogledajte kako izgleda Pamela Rajf, fitnes instruktorka koja radi za FK Paderborn.