JUNAK 5. KOLA SUPERLIGE: Mihajlo Nešković (Voždovac)

Srbija danas
Junak kola
Junak kola / Izvor: Shutterstock

Zmajevi su na krovu tržnog centra savladali favorizovanu Crvenu zvezdu.

Odigrano je i 5. kolo ovosezonske trke za bodove u fudbalskoj Superligi Srbiji. Na ukupno osam odigranih mečeva, viđena su 24 pogotka, dva meča završena su bez pobednika, a samo su na susretu Čukaričkog i Radnika mreže mirovale od početka do kraja. Svojevrsno iznenađenje u kolu koje je za nama priredili su fudbaleri Voždovca koji su u više nego uzbudljivom meču na svom terenu savladali Crvenu zvezdu sa 3:2.

DULJAJ PROGOVORIO O OTKAZU!

NAPREDAK KONAČNO SLAVIO: Nula na Brdu!

KAO MAŠINA: Nordsjeland razbio velikog rivala i izbio na prvo mesto u Danskoj pred revanš sa Partizanom

Izabranici Marka Savića su šokirali favorizovane goste već u 5. minutu kada je mrežu Glazera posle greške odbrane crveno-belih pogodio momak koji je ponikao na Marakani, Borisav Burmaz.

Tokom čitavog meča na svim delovima terena vodila se bezrezervna borba za svaku loptu, ali izabranici Baraka Bahara nisu uspeli da pronađu svoju igru, a neposredno pred odlazak na odmor Mihajlo Nešković je šokirao crveno-bele i duplirao prednost svoje ekipe.

Ekipa Voždovca
Ekipa Voždovca / Izvor: MN Press

U nastavku meča, Bahar je izmenama pokušao da pokrene svoje izbranike kako bi došli do željene igre, ali su igrači Voždovca hrabrom i požrtvovanom igrom odolevali naletima protivnika.

Novi poklon odbrambenih igrača Zvezde, Zmajevi su znalački kaznili u 61. minutu kada je mrežu Glazera za velikih 3:0 pogodio Danilo Teodorović. Do kraja susreta, malu neizvesnost u meč uneo je Milan rodić golom u 74. minutu, ali se Savićevi izabranici nisu dali pokolebati. Tačka na rezultat stavljena je sa penala u vremenskoj nadoknadi, kada je Kanga pogodio za konačnih 3:2.

I ako je jako teško u i možda nepravedno u hrabroj ekipi Voždovca izdvajati pojedinca kao junaka kola s obzirom da je pobeda Zmajeva timska, ipak je po mišljenju mnogih Mihajlo Nešković igrač koji je obeležio susret na krovu tržnog centra. Dobrom igrom i pogotkom koji je možda bio i prelomni trenutak susreta sa saigračima je uspeo da napravi iznenađenje. Momak koji je ponikao u Vojvodini, a jedan deo svoje karijere proveo u Inđiji u Voždovac je stigao prošle godine, a nema sumnje da će mu dobre igre na krovu biti samo odskočna daska za nastavak karijeri.

Naredno, 6. kolo Superlige donosi nam nekoliko na papiru interesantnih susreta. Crvena zvezda će na svom terenu ugostiti Novi Pazar, IMT će na krovu gde igra kao domaćin ugostiti Partizan, a posle pobede nad crveno-belima Voždovac očekuje gostovanje u Kruševcu. Nakon narednog kola uslediće reprezentativna pauza koju će mnoge ekipe, sigurni smo iskoristiti za odlazak na mini pripreme.