KAKAV POVRATAK: Kosti je trebalo samo 5 minuta za gol, a onda je i zabrinuo sve

03.01.2018. 21:17
Dijego Kosta
Dijego Kosta / Izvor: Reuters

Odigrane utakmice osmine finala Kupa kralja.

Dijego Kosta je već dokazao da uprava Atletiko Madrida nije pogrešila što ga je vratila. Napadač je ovih dana zvanično predstavljen, a za postizanje gola bilo mu je potrebno samo pet minuta. Ušao je u 64. minutu utakmice osmine finala Kupa kralja, na gostovanju Ljeidi, a strelac bio u 69. Međutim, samo nekoliko minuta kasnije se i povredio. Izgleda da je lakše povredio kolena tokom proslave gola. Pošto su sve tri izmene već obavljene, stegnuo je zube i odigrao do kraja.

Konačan rezultat je bio 4:0, a pre Koste precizni su bili Dijego Godin i Fernando Tores, u 33. i 37. minutu. U poslednjim trenucima (90+2.), u strelce se upisao i Antoan Grizman za "četvorku". Posao za četvrti gol bio je olakšan, pošto je Mark Triljes u prvom minutu nadoknade dobio drugi žuti karton.

NA OKU ŠPANACA: Zvezda ostaje bez defanzivca na kraju sezone?

KINEZI OPET TROŠE: Fudbaler Viljareala plaćen 40 miliona evra! (FOTO)

U drugom meču nacionalnog kupa u Španiji uspešniji su bili gosti. Alaves je pobedio Formenteru sa 3:1, s tim da nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Aleksandar Katai nije bio ni na klupi. Kao gost slavila je i Sevilja, protiv Kadiza, sa 2:0.

Jedini meč u kojem nije bilo pobednika odigral su Las Palmas i Valensija. Rezultat je bio 1:1, a sve vreme za Slepe miševe igrao je Nemanja Maksimović.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.