KATASTROFA ČELSIJA: Mančester Siti PONIZIO Londonce (FOTO)

10.02.2019. 19:01
Mančester Siti
Mančester Siti / Izvor: Reuters
Ovo niko nije očekivao.

Fudbaleri Mančester Sitija više nego ubedljivo su sa 6:0, savladali Čelsi u okviru 26. kola Premijerlige.

Plavci, na čelu sa trenerom Maurisijom Sarijem verovatno će želeti da što pre zaborave ovaj duel, naročito ako se uzme u obzir totalna nemoć koju pokazuju u duelu sa Građanima.

MILIVOJEVIĆ O REPREZENTACIJI: Stojim iza SVAKE reči koju sam rekao (FOTO)

Sterling je otvorio goleadu već u 4. minutu, da bi u narednih 15 minuta Aguero uz dva gola i jednu stopostotnu šansu koju nije iskoristio, povećao rezultat na 3:0.

Već tada, u 19. minutu, delovalo je kao da je tim iz Londona u nokdaunu. Ali, dodatan udarac usledio je kada je Gundogan pogodio za, više nego ubedljivih, 4:0 na poluvremenu.

POTVRDIO SJAJNU FORMU: Novi gol srpskog reprezentativca (VIDEO)

U nastavku ništa se mnogo nije promenilo u igri obe ekipe. Građani su napadali, gosti iz Londona se branili, i to više nego što je to dozvoljeno. Tako je u 55. moinutu Stelring posle prodora, oboren u šesnaestercu pa je sudija pokazao na "belu tačku". Sa penala je Aguero bio precizan za 5:0, i jedanaesti het trik u Premijerligi.

Do kraja još vredi istići 80. minut kada su preko Sterlinga postavili konačnih 6:0.

Zanimljivo, Čelsi od 1990. godine nije na gostovanju primio više od 4 pogotka u dva vezana susreta. Da podsetimo, u prošlom kolu Čelsi je sa 4:0 izgubio od Bornmuta.

Pogledajte kako izgleda Poljska odbojkašica Malvina Smaržek.