KRAGUJEVČANI OSTAJU U SUPERLIGI: Pirova pobeda Železničara protiv Radničkog

29.05.2022. 18:17
Nenad Lalatović
Nenad Lalatović / Izvor: MN Press

Strelac jedinog gola Grgić u 26. minutu.

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca ostaće u elitnom rangu srpskog fudbala iako su u revanšu baraža za dopunu Superlige poraženi sa 1:0 od Železničara iz Pančeva. Ipak, Kragujevčani ostaju u eliti zahvaljujuću pobedi od 3:1 u prvom meču.

REAL OSVOJIO TITULU, ČELSIJU PRIPALE PARE: Kaluzula Plavaca vredna 20 miliona evra

DETONACIJA NA MARAKANI: Zvezda SVE DOGOVORILA sa vezistom ARSENALA!

NOVI UDARAC ZA KLOPA: Mane se OPROSTIO od Liverpula! Zna se i gde nastavlja karijeru

Gosti iz Pančeva kreunli su ofanzivno i u 20. minutu je Grgić propustio dobru priliku kada je šutirao pored gola, da bi tri minuta kasnije Radnički skoro stigao do gola, ali je Kostić loptu izbacio sa gol linije. Međutim, Pančevcima se ofanziva isplatila i Grgić je u 26. minutu doveo goste u vođstvo na asistenciju Zuvića. Upravo je Zuvić imao odličnu šansu da duplira vođstvo gostiju u 33. minutu, ali je njegov pokušaj završio preko gola, dok je u završnici poluvrmeena golman Lukić sprečio Grgića da postigne svoj drugi gol na meču.

U nastvku nije bilo mnogo prilika. Pančevci su i dalje napadali, imali i više udaraca ka golu, ali nisu uspeli da postignu pogodak pa je Radnički uspeo da sačuva prednost iz prvog meča i ostane u Superligi.