KUP GRČKE: PAOK pobedio šampiona i osvojio trofej

12.05.2018. 21:24
Aleksandar Prijović
Aleksandar Prijović / Izvor: Reuters

Utakmica je odigrana u Atini.

PAOK je osvojio Kup Grčke! Klub iz Soluna je u finalu pobedio šampiona AEK i tako stigao do šestog trofeja u najmasovnijem takmičenju. Reprezentativac Srbije Aleksandar Prijović odigrao je odlično, nije poklekao ni kad nije iskoristio penal u 25. minutu, a kvalitetnu partiju je krunisao asistencijom za drugi gol.

Ovih 10 neverovatnih stvari u fudbalu jedino je uradio Ronaldinjo! Pamtiće ga ipak i po PREVARI VEKA! (VIDEO)

U TOJ ZEMLJI SALE NIJE BIO NI KAO IGRAČ: Ovaj klub je ozbiljno zagrejan za Đorđevića

PAOK je od starta meča bio mnogo bolji rival i dominirao je terenom. Ekipa iz Soluna je očigledno bila silno motivisana da savlada AEK, osvajača titule, koji je do pehara došao najviše zahvaljujući administrativnoj pobedi baš protiv crno-belih. Nije uspeo PAOK da kruniše bolju igru u prvom poluvremenu, iako je imao najbolju moguću šansu u 25. minutu, međutim Prijović nije uspeo da pošalje loptu u gol sa bele tačke. Gol crno-belih je ipak stigao, u 65. minutu. Vijerinja, kapiten crno-belih, postigao je prelep gol iz slobodnog udarca sa oko 20 metara. U nadoknadi meča Prijović je asistirao Pelkasu za konačnih 2:0.

NEMA VIŠE DILEME: Košarkaš Zvezde definitivno NEĆE ići u NBA ligu (FOTO)

Obe ekipe su u finiš meča ušle sa desetoricom. U 80. minutu španski sudija David Fernandez Borbalan pokazao je drugi žuti Ognjenu Vranješu iz AEK-a, direktan crveni Hozeu Maurisiju iz PAOK-a. U nadoknadi je PAOK ostao i bez isključenog Varele, koji je dobio drugu javnu opomenu.