KUP KONFEDERACIJA: Nemcima za trofej DOVOLJAN i drugi tim (VIDEO+FOTO)

02.07.2017. 22:29
Fudbalska reprezentacija Nemačke
Fudbalska reprezentacija Nemačke / Izvor: Reuters
Panceri savladali Čile sa 1:0 u finalu.

Fudbalska reprezentacija Nemačke osvojila je Kup konfederacija pobedivši u finalu selekciju Čilea sa 1:0 osvojivši tako drugi put uzastopno ovo takmičenje, odnosno i drugi put u istoriji. Finalni duel u Sankt Peterburgu sudio je najbolji srpski arbitar Milorad Mažić, i odradio je veoma dobar posao. Gol odluke postigao je Lars Štindl u 20. minutu posle velike greške veziste Čilea Marsela Dijaza koji je poklonio loptu rivalu na ivici kaznenog prostora.

OVO MU NIJE TREBALO: Grofove reči se NIKOM u Srbiji neće dopasti (FOTO)

VUČELIĆ OTKRIO: Evo KADA će biti PRODATI Leonardo i Đurđević (FOTO)

I jedni i drugi su imali prilike tokom utakmice i pravo je čudo da je samo jedna lopta završila u mreži. Čile je preko Vidala već u petom minutu mogao da povede, ali je Ter Štegen odlično intervenisao. Mogli su Nemci i do 2:0, ali je Grecke bio neprecizan.

KUP KONFEDERACIJA: Pepeov spas u zadnji čas, Silva za preokret i treće mesto (VIDEO)

SVE JE JASNO: Zna se DAN kad će Zvezda i zvanično postati jača za dva fudbalera

U drugom delu, tačnije u 59. minutu sukobili su se Vidal i Kimih, ali je Mažić brzo smirio situaciju kartonima. U poslednjih 15 minuta Čile je probao da izjednači preko Vidala, Sagala i Aleksisa Sančeza čiji je pokušaj iz slobodnog udarca odbrani Ter Štegen pa je ostalo 1:0 za Nemačku.

Selektor Nemačke Joakim Lev je na Kup konfederacija praktično poveo rezervni sastav, u kojem je kapiten bio Julijan Draksler. Panceri su u Rusiji igrali bez Manuela Nojera, Tomasa Milera, Tonija Krosa, Mesuta Ozila, Matsa Humelsa, Džeroma Boatenga, Marka Rojsa, Samija Kedire, Liroja Sanea, Andrea Širlea.