KUP KONFEDERACIJA: Poznati PRVI polufinalisti (VIDEO+FOTO)

24.06.2017. 19:57
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Reuters

Pobede Portugalije i Meksika.

Kup Konfederacija dobio je prve polufinaliste, pošto su iz grupe A prošli šampion Evrope i Severne i Srednje Amerike. I Portugalcima i Meksikancima je bio dovoljan bod u poslednjem kolu grupne faze za plasman u nokaut fazu, ali su i jedni i drugi došli do trijumfa i tako okončali takmičenje u grupi sa po sedam bodova.

NEIZVESNOSTI VIŠE NEMA: Partizan PRONAŠAO štopera (FOTO)

PAO POTPIS: Zvezda dobila NAJVEĆE POJAČANJE u letnjem prelaznom roku (FOTO)

Portugalci su bez većih probelma izašli ka kraj sa Novim Zelandom u Sankt Petersburgu i slavili sa ubedljivih 4:0. Kristijano Ronaldo je iz penala u 33. minutu doveo Portugaliju u vođstvo, a ne dugo potom Bernardo Silva je duplirao prenost u 37, a za "poker" su se pobrinuli Andre Silva u 80. i Nani u finišu utakmice.

U isto vreme u Kazanju, Meksiko je posle preokreta bili bolji od domaćina Rusije sa 2:1. Rusi su poveli preko Samedova u 25. minutu, a samo pet minuta kasnije Arauho je udarcem glavom poravnao na 1:1, što je bio rezultat kojim se otišlo na veliki odmor.

BUDUĆNOSTI LAKŠE U HUMSKOJ: Podgoričani će se ZBOG OVOGA u Beogradu osećati kao kod kuće (FOTO)

Preokret je viđen posle sedam, osam minuta igre u nastavku, kumovao mu je golman Rusije Igor Akinfejev očajnom rekacijom, što je kaznio Lozano. Zanimljivo, par minuta pre drugog gola Meksika, Samedov je postigao još jedan gol, ali iz ofsajda, a na isteku sata igre i gol Meksikanca Morena nije priznat iz istog razloga.

Irving Lozano
Irving Lozano / Izvor: Reuters

Rusiji je samo pobeda igrala za plasman u polufinale, a sve nade domaćina raspršene su u 68. minutu kada je Žirkov zaradio drugi žuti karton, pa su Baćuške završile meč sa desetoricom.