20°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

KUP SRBIJE: Boaći skratio Zvezdine muke, Mačva opet pretila crveno-belima (VIDEO)

20.11.2019. 18:50
Ričmond Boaći
Ričmond Boaći / Izvor: MN Press

Minimalac favorita na stadionu "Rajko Mitić".

Crvena zvezda je uspela da se plasira u četvrtfinale Kupa Srbije trijumfom nad Mačvom rezultatom 1:0 (0:0). Muke crveno-belih skratio je Ričmond Boaći pogotkom u 66. minutu, a samo nekoliko minuta ranije napadač domaćina je promašio jedanaesterac.

KAO BARTEZ: Evo šta je radio golman Popović dok je Zvezda opsedala gol Mačve (FOTO)

DA LI JE ON PRAVO REŠENJE? Partizan dovodi iskusnog Amerikanca iz najjače lige

MIHA SE VRAĆA KUĆI: Sinišina supruga podelila fotografije uz EMOTIVNU poruku na Instagramu koja PARA SRCE (FOTO)

Crveno-beli su od prvog zvižduka sudije Danila Grujića krenuli ofanzivno i već u petom minutu Ričmond Boaći je promašio zicer. Akciju je započeo debitant Veljko Nikolić, centrirao je kapiten Marko Gobeljić, a Boaći je u padu samo uspeo da pogodi golmana gostiju Puletića.

Pokušao je zatim iz daljine Hoze Kanjas, ali je Puletić opet bio na mestu i odbio loptu u korner. Ni dva nezgodna šuta Miloša Vulića nisu donela promenu rezultata, pa je Mačva otišla na veliki odmor sa ohrabrujućim rezultatom, 0:0 i pored 12 kornera i 11 šuteva ka golu crveno-belih.

Domaćin je nastavio sa napadima i u drugom delu igre, a najveću šansu za vođstvo propustio je Boaći. Napadač crveno-belih nije iskoristio penal u 59. minutu, pošto je šutirao pored gola! Prethodno je rukom igrao Filip Pejović.

Boaći se iskupio sedam minuta kasnije, pošto je matirao Puletića, a prethodno je sa leđa "otresao" kompletnu odbranu Šapčana. Penal i Boaćijev pogodak došli su u trenucima kada se Mačva oslobodila Zvezdinih stega i kada su gosti bili vrlo blizu pogotka. Šapčani su pripretili u 55. minutu, a udarac Vujasina iz daljine krajnjim naporom je zaustavio golman crveno-belih Zoran Popović.

Čuvra mreže domaćina bio je na visini zadatka i 20-ak minuta kasnije kada je urkotio udarac Ašćerića. Zvezd aje do kraja meča uspela da rutinski privede utakmicu kraju, ali nema sumnje da trener Vklada Milojević ima razloga za brigu uoči napornog finiša jeseni i sedam utakmica koje očekuju crveno-bele u narednom periodu.

Crvena zvezda - Mačva 1:0 (0:0)

STADION: Rajko Mitić.

GLEDALACA: 1.881.

STRELAC: Boaći u 66. minutu.

SUDIJA: Danilo Grujić.

CRVENA ZVEZDA: Popović - Gajić, Degenek, Babić, Gobeljić - Vulić, Kanjas - Simić, Nikolić (od 60. Marin), Van la Para (od 60. Vukanović) – Boaći.

MAČVA: Puletić - Dukić, Jevtić, Mijailović, Pejović - Božić, Jovanović - Marković, Ilić, Vujasin - Ašćerić.