16°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

KUP SRBIJE: Zvezda napravila VELIKI korak, od "ČETIRI MILJE" ka finalu (VIDEO+FOTO)

16.04.2019. 16:45
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Sudija je bio Bojan Nikolić.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije i napravili veliki korak ka finalu. Ekipa Vladana Milojevića je na stadionu "Rajko Mitić" pobedila Mladost sa 4:1 (1:0), golovima Dejana Joveljića, Nemanje Milunovića, Milana Pavkova i Mirka Ivanića. Jedini gol za goste dao je Stefan Dimić u drugom poluvremenu i tako vratio neizvesnost u meč. Veoma brzo, domaćin se vratio i sa tri gola rešio pitanje pobednika, mada je pitanje kako bi bilo da je Lazar Jovanović izjednačio na 2:2. Podsetimo, drugi polufinalni par čine Partizan i Radnički.

Zvezda je počela meč bez povređenog Ričmonda Boaćija i Vujadina Savića, a šansu je od starta dobio Miloš Vulić, kao i Marko Gobeljić. U nastavku su zaigrali i Aleksa Vukanović, Veljko Simić i Mirko Ivanić.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte unastavku teksta.

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Mladost iz Lučana u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije, a dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić" možete da pratite iz minuta u minut na portalu Srbija Danas

KUP SRBIJE: Zvezda čeka Mladost, Milojević i Milovanović izabrali startere (SASTAVI)

STRAVIČNA TRAGEDIJA: Bivši fudbaler Crvene zvezde se OBESIO! (VIDEO)

NAVIJAČI PROTIV STOJKOVIĆA : U Crnoj Gori NE ŽELE fudbalera Zvezde u DRESU Sokolova

KRAJ UTAKMICE

78. minut
Umesto Markoskog Selenić.
77. minut
Umesto Marina Simić.
73. minut
Vukanović umesto Pavkova.
68. minut
GOL! - Ivanić je strelac. Pavkov šutira, Zečević na kratko brani. Ivanić lagano ubacuje loptu u mrežu. Sada je 4:1.
67. minut
Nova izmena u Mladosti. Ulazi Petar Jovanović, a izlazi Pešić.
63. minut
Ivanić umesto Vulića. Ovo je prva izmena u Zvezdi.
60. minut
GOL! - Pavkov za 3:1. Sa leve strane asistent Ben.
59. minut
Jovanović sam ispred Borjana, ali preko gola.
58. minut
Joveljić pogađa stativu.
57. minut
GOL! - Centaršut Marina. Skače Milunović, viši u skoku od Šatare. Zečević nemoćan. Novo vođstvo. Sada je 2:1 za domaćina.
52. minut
GOL! - Kontra Mladosti. Dimić za 1:1. Najveći deo posla odradio je Jovanović. Lako je prešao Milunovića, kada je došao u kazneni nesebično do Dimića.
50. minut
Ben do Pavkova, ali interveniše odbrana Mladosti.
47. minut
Gobeljić centrira sa desne strane, ali pokušaj izblokiran.

Umesto Pavlovića Tešić. U redovima Zvezde bez promena. Počinje drugo poluvreme.

KRAJ POLUVREMENA

41. minut
Ben vraća do Joveljića, ali napadač visoko preko gola.
35. minut
Pešić do Jovanovića. Borjan je istrčao, ali na metar od gol linije interveniše Milunović. Ostaje 1:0 za domaćina.
26. minut
Korner za Zvezdu. Marin sa desne strane. Babić pokušava. Lopta pod prečku ide, ali Zečević prebacuje preko prečke. Posle toga, pokušava i sa desetak metara, ali nema promene rezultata.
23. minut
Ben glavom ali pored gola. Veoma neprecizno.
15. minut
Marin odlično proigrava Joveljića, ali zaustavljen napadač. U novom pokušaju, ponovo brani Zečević.

12. minut
GOL! - Zvezda vodi sa 1:0. Pavkov odlaže loptu za Joveljića. Mladi napadač uspeva da prođe pored dvojice i da matira Zečevića.

11. minut
Pokušava i Čaušić sa ivice kaznenog prostora. Lak posao za Zečevića
5. minut
Vulić sa distance, ali brani golman Mladosti

Utakmica počinje. Na tribinama nema mnogo navijača.

Vladan Milojević ne računa na Ričmonda Boaćija koji se povredio tokom utakmice sa Radničkim. Najbliži golu protivnika biće Dejan Joveljić i Milan Pavkov. Bilo je promena i u defanzivi, pošto nema Vujadina Savića i Milana Gajića. Šansu od početka dobio je i Miloš Vulić.

CRVENA ZVEZDA - MLADOST LUČANI 4:1

STRELCI: Joveljić 12, Milunović 57, Pavkov 60, Ivanić 68. - Dimić 52.

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd)

SUDIJA: Bojan Nikolić

C. ZVEZDA : Borjan, Gobeljić, Milunović, Babić, Rodić, Ben, Čaušič, Vulić (od 63. Ivanić), Marin (od 77. Simić), Pavkov (od 73. Vukanović), Joveljić

MLADOST L.: Zečević, Pešić (od 67. P. Jovanović), Milošević, Šatara, Sinđić, Jevremović, Ristić, Markoski (od 79. Selenić), Pavlović (od 46. Tešić), Dimić, L. Jovanović.