19°C
10.05.2024.
117.1305
108.6856

KUP SRBIJE: Crno-beli preskočili Nišlije! Novi Večiti derbi se igra za osam dana (VIDEO)

15.05.2019. 19:46
Rikardo Gomeš, Taras Bondarenko
Rikardo Gomeš, Taras Bondarenko / Izvor: MN Press

Partizan obezbedio plasman u finale.

Fudbaleri Partizana obezbedili su plasman u finale Kupa Srbije posle dvomeča sa Radničkim iz Niša. Crno-beli su prvi meč u Beogradu rešili u svoju korist minimalnim rezultatom, a prolaz u finale su obezbedili zahvaljujući remiju od 1:1 u revanšu na Čairu. Saša Stojanović je doneo prednost Nišlijama u 75. minutu, ali je samo pet minuta kasnije Zoran Tošić postavio konačan rezultat.

Finale Kupa Srbije zakazano je za 23. maj kada će se sastati Partizan i Crvena zvezda.

PREKIDA ODMOR: Jokanoviću stigla NOVA ponuda! (FOTO)

POSLE PRIZNATE 30. ZVEZDINE TITULE: U Partizanu se ne mire sa ODLUKOM! Njihov sledeći POTEZ iznenadiće sve!

SPAS JE U SRBINU: Mitrović napušta Englesku, biće glavni snajper za Ligu šampiona!

Dešavanja uživo sa Čaira možete pratiti iz minuta u minut na portalu Srbija Danas.

KRAJ:
Meč je završen 1:1, Partizan je u finalu!
90+3. minut:
Dejan Georgijević je na terenu umesto Danila Pantića.
90+1. minut:
saša Ilić je dobio žuti karton zbog odugovlačenja.
90. minut:
Dobru šansu je imao Haskić. Centrirao je Drinčić, ali je lopta ipak bila previsoka, pa napadač Radničkog nije uspeo lepo da je zahvati. Igraće se još četiri minuta.
88. minut:
Drugu izmenu napravio je Savo Milošević. Milan Smiljanić je zamenio strelca gola za Partizan Zorana Tošića.
85. minut:
Žuti karton je dobio Danilo Pantić, a na drugoj strani Slađan Nikodijević koji je laktom udario Strahinju Pavlovića.
82. minut:
Saša Ilić je na terenu umesto Lazara Pavlovića, dok je u ekipi Radničkog Slađan Nikodijević zamenio Đorđa Crnomarkovića.
80. minut:
GOL 1:1! Zoran Tošić donosi izjednačenje.
77. minut:
Crno-beli ponovo traže penal. Posle udarca Miletića glavom, lopta je pogodila Drinčića, a igrači Partizana su reklamirali igranje rukom. Ipak, arbitar Lazar Lukić se nije oglasio.
75. minut:
GOL 1:0! Saša Stojanović doneo je prednost Nišlijama. Ranđelović je sa desne strane ubacio loptu u sredinu kaznenog prostora, a tu se našao Stojanović koji je matirao Stojkovića.
74. minut:
Bilo je jako opasno po gol Borivoja Ristića. Slobodan Urošević je centrirao sa leve strane, ali mu je lopta prešla preko noge i umalo je završila u golu Radničkog. Ipak, srećom po Nišlije, otišla je u gol aut. U nastavku je na teren ušao Petar Petrović umesto imenjaka Grbića.
72. minut:
Žuti karton dobio je Aleksandar Todorovski zbog povlačenja Slobodana Uroševića.
68. minut:
Prvu izmenu pravi Nenad Lalatović. Iz igre je izašao Taras Bondarenko, a zamanio ga je Riota Noma.
65. minut:
Žuti karton dobio je Nemanja Miletić zbog oštrog starta.
58. minut:
Novu šansu imao je Ranđelović. Ubacio je Todorovski loptu po zemlji na penal, ali je ona u najgorem mogućem trenutku po Ranđelovića odskočila i ovaj nije uspeo da iskontroliše udarac.
51. minut:
Dobra šansa za Radnički. Bondarenko je bio u soloprodoru i proigrao je Ranđelovića na levoj strani, ovaj je šutirao, ali je Stojković ponovo pokazao svoj kvalitet.
46. minut:
Počelo je drugo poluvreme, a treneri nisu napravili nijednu izmenu.
POLUVREME:
Bez golova u prvih 45 minuta na Čairu.
45. minut:
Ostao je Zoran Tošić na travi posle jednog duela. Na terenu je lekarska ekipa.
38. minut:
Pokušao je Danilo Pantić sa 20-ak metara, ali lopta nije išla u okvir gola.
31. minut:
Ovog puta penal traže gosti! U duelu su bili Nermin Haskić i Strahinja Pavlović posle slobodnog udarca, a mladi štoper je završio na zemlji.
30. minut:
Prvi žuti karton na meču dobio je Đorđe Crnomarković, štoper Radničkog.
27. minut:
Vladimir Stojković se poigrao sa živcima navijača Partizana, jer se upustio u driblanje Nermina Haskića. Ipak, srećom po crno-bele bio je to uspešan dribling iskusnog čuvara mreže.
26. minut:
Šutirao je Rikardo traljavo sa nekih 25 metara. Utisak je da bi bolje po crno-bele bilo da je proigrao Tošića.
24. minut:
Opalio je Lazar Ranđelović po lopti iz velike udaljenosti, ali je Vladimir Stojković dobro intervenisao, pa su Nišlije dobile samo korner.
19. minut:
Traže penal igrači i navijači Radničkog! Centrirao je Todorovski ka Haskiću koji je posle duela sa Miletićem završio na zemlji, ali je sudija Lazar Lukić ostao nem.
17. minut:
Posle uzbudljivog starta meča, igrači su sada znatno oprezniji i igra se u nešto mirnijem ritmu.
8. minut:
Prvi pokušaj domaće ekipe. Centrirao je Todorovski sa desne strane, Haskić je šutirao glavom, ali bez veće opasnosti po gol Vladimira Stojkovića.
5. minut:
Prvu šansu na utakmici imao je Partizan. Tošić je sa desne strane ubacio oštru loptu u srce šesnaesterca, na nju je natrčao Pantić, ali je šutirao pored gola.